Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 11. 2015 o 07:21

Budeme ešte lepší

autor: Peter Cingel
1585x čítanéNa domácom ihrisku stratili prvoligové futbalistky Partizána body až v poslednom zápase. Nebyť toho mohli by byť s celou jesennou časťou súťažného ročníka veľmi spokojné.

Bardejovčanky vyhrávali doma aj vonku. Body stratili len na pôde majstrovských Nových Zámkov a v už spomínanom zápase s Nitrou, keď napriek tomu, že boli favoritkami, dokázali len remizovať. Po jeseni sú naše futbalistky na treťom mieste prvoligovej tabuľky. Od vedúcich Nových Zámkov a druhého Slovana ich delia dva body.  Bardejovčanky odohrali na jeseň 9 stretnutí s bilanciou  9  7  1  1  20:9 a získali 22 bodov ( Nové Zámky 9  8  0  1  30:10  24, Slovan Bratislava  9  8  0  1  25:6  24). Doma hrali 5-krát. Štyrikrát zvíťazili (doma porazili aj Slovan 1:0) a raz remizovali. Súperkám nastrieľali 12 a dostali len 3 góly. Bilancia vonku 4  3  0 1  8:6. Čelo tabuľky je vyrovnané a prvé tri družstvá budú pravdepodobne bojovať o ligový primát. „Partizánky“ nezaváhali ani v Slovenskom pohári a s prehľadom postúpili do semifinále.

Do prvoligových bojov sa na jeseň zapojilo 25 hráčok. Výraznou oporou je brankárka Patrícia Chládeková. V zálohe je ešte ďalšia reprezentantka Denisa Mochnacká - tá však ešte pravidelne chytá za juniorky. Kapitánsku pásku po Daniele Hovancovej, ktorá mala celú sezónu zdravotné problémy, prevzala ďalšia z výrazných postáv tímu a opora zadných radov Veronika Rosoľanková. V závere sezóny, keď aj Rosoľankovú trápilo zdravie, prevzala úlohu kapitánky Chládeková. Rozdieľovými hráčkami sú Mária Mikolajová a Martina Šurnovská. Obe zároveň patria k strelkyniam družstva i slovenských mládežníckych reprezentácií. Na jar v bardejovskom drese nastúpili Chládeková, Mochnacká – Vajdová, Čerkalová, Gmitterová, Mazúrová, Rosoľanková, Koščová, Hovancová, Bochinová, Galarovičová, Mikolajová, Polláková, Kyjovská, Iľková, Solárová, Semhricová, Šurnovská, Gyomraiová, Cingeľová, Roháčová, Harčarufková, Vagaská a Maliňáková.

Mgr.  František Kuľka je koordinátorom ženského futbalu. O priebehu jesennej časti povedal: „Hlavnou úlohou realizačných tímov jednotlivých kategórii pred práve skončenou jesennou časťou bolo aj z hľadiska dlhodobého konceptu pripraviť hráčky tak, aby sa dokázali adaptovať vo vyššej kategórii. Máme družstvá žien, junioriek a žiačok, ktoré vďaka systematickej práci trénerov dosahujú vysokú úroveň po technickej, fyzickej ako aj po taktickej stránke. Vzhľadom na to, že došlo k prirodzeným posunom v jednotlivých družstvách, čo bolo aj prínosom, vládne s jesennou časťou sezónny spokojnosť. Aj tabuľkové postavenie našich tímov odzrkadľuje našu spokojnosť. Sme v polčase sezóny.“

Vo všetkých družstvách bardejovských žien je celý rad reprezentantiek v mládežníckych kategóriách od U15 až po U19. Dres SR si na jeseň obliekli Tejová, Mačugová, Vaľušová, Čerkalová, Chládeková, Gmitterová Bochinová, Galarovičová, Polláková, Gyomraiová, Mochnacká, Vagaská, Roháčová, Šurnovská a Mikolajová.

Najlepšou streľkyňou je Mária Mikolajová s deviatimi presnými zásahmi, Timea Bochinová bola úspešná 5-krát. Družstvo má aj „nového“ trénera. Žezlo prevzal Jozef Matej ml. J. Matej pôsobil v minulom ročníku ako asistent a tak situáciu i hráčky dokonale pozná. Martin Poloha je asistentom hlavného trénera, má na starosti brankárky. Zároveň je aj asistentom reprezentačného trénera SR U19. Jozef Matej st., ktorý Bardejovčanky priviedol do najvyššej súťaže a s nováčikom dosiahol v premiérovom ročníku medailové postavenie, sa po minulom ročníku rozhodol svoje pôsobenie pri družstve ukončiť. Dlho však bez futbalu nevydržal a vrátil sa ako šéftréner ženských družstiev Partizána.   Vedúcim družstva je Jozef Mihok.

Dievčatá na jar čakajú odvetné zápasy. Stále sú v hre o titul a už jeden úspešný zápas ich delí od finále Slovenského pohára. V lige ani v pohári to však nebude jednoduché. Nové Zámky i Slovan majú vysoké ambície a „Partizánky“ si teda nemôžu dovoliť zaváhať.

František Kuľka: „Nechceme znižovať z našich nárokov a aj naďalej sa chceme prezentovať dobrým herným prejavom podporený aj výsledkovo. Na dievčatách je vidieť, že majú obrovskú chuť sa ďalej zdokonaľovať a pracovať na sebe, čo je určite prísľub do budúcnosti. Uvedomujú si, že len poctivý prístup k povinnostiam a maximálna snaha v tréningovom procese je cesta zdokonaľovania a napredovania. V jarnej časti sa pobijeme o čo najlepšie výsledky a pokúsime sa aj v tabuľke posunúť vyššie. Našim súperom by som rád  odkázal: „V boji o majstra rátajte s nami, budeme ešte lepší!"