Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 12. 2015 o 10:23

Na pomyslenom tróne arbitrov Kakaščík

autor: redakcia
1558x čítanéTradičnú Jedenástku roka sa organizátori snažia každým rokom oživiť a niekedy sa oplatí zabehnutý scenár inovovať. Za tie roky sa regionálna jedenástka poriadne vžila do sŕdc a pamäti aktérov, fanúšikov, klubových i zväzových funkcionárov. V doterajších ročníkoch slávnostné vyhlásenie laureátov rotovalo po mestách nášho regiónu. Vlani sa vrátilo do metropoly východu - Košíc. Aj tento rok sa tak udialo v košickom hoteli Gloria Palac. Okrem už tradičnej mužskej Jedenástky, organizátori vyhlásili aj ženskú Jedenástku a po druhý raz sme spoznali aj najlepšieho rozhodcu nášho regiónu.

Do ankety sa zapojilo všetkých 16 treťoligistov a na anketových lístkoch sa objavilo 20 mien rozhodcov. Každý klub napísal na anketový lístok troch arbitrov, pričom za 1. miesto sa udeľovali 3 body, za druhé dva a za tretie bod. Najviac bodov získal minuloročný premiant tejto ankety Jozef Kakaščík, ktorého na prvé miesto nominovali zástupcovia siedmich klubov. Zaujímavé je, že na ostatných lístkoch sa už jeho meno neobjavilo. Vďaka tomu obhájil minuloročné prvenstvo a pred druhým Cyrilom Juhásom mal 11-bodový náskok. Oveľa vyrovnanejšie to už bolo na ďalších priečkach. V TOP 3 sa nakoniec tiesnilo 5 arbitrov, nakoľko na treťom mieste sa s deviatimi bodmi ocitli Peter Ištoňa, Marcel Homoľa a Vladimír Mihálik.

 

JOZEF KAKAŠČÍK (21 bodov)

Rodený Prešovčan sa futbalu venuje od malička, najskôr to skúšal na zelenom trávniku ako hráč. V zeleno-bielom drese Tatrana pôsobil v žiackych aj mládežníckych celkoch, potom zamieril do Záborského, Uzoviec, Veľkého Šariša a neskôr hrával aj v iných súťažiach. Jeho futbalovému napredovaniu vystavilo stopku zranenie. Futbalu sa nechcel vzdať a tak sa dal na dráhu rozhodcu. Povestný pruhovaný dres oblieka už dve desiatky rokov a za sebou má nespočetný počet majstrovských i priateľských stretnutí. Patrí medzi skúsených arbitrov, veď v republikových súťažiach pôsobil takmer 14 rokov. Aj s odstupom času si spomína na svoj prvý majstrovský duel v okresnej súťaži v roku 1994 medzi Solivarom a Drienovom. Dlho sa v tejto súťaži neudržal a postúpil do kraja a neskôr do republikových súťaží. Ešte na jar tohto roka v nich pôsobil, no jesennú časť už absolvoval v našom regióne. Okrem dnešného ocenenia sa môže pochváliť aj cenou Fair Play MUDr. Ivana Chodáka, ktorú dostal v roku 2006. Na otázku ako vníma anketu v našom regióne odpovedal: „Vlani som bol týmto ocenením príjemne prekvapený a vôbec som netušil, že sa v tejto ankete klubov objavím aj v tomto roku. V našom regióne je veľa šikovných talentovaných aj skúsených rozhodcov, ktorí by mohli byť v tento ankete. Už vlani som hovoril, že ocenenie ma úprimne teší a zároveň aj zaväzuje, aby som latku svojej výkonnosti v nasledujúcich sezónach udržal stále čo najvyššie.  Z daného vyplýva, že sa mi to podarilo a mám z toho dvojnásobnú radosť.“ V našom regióne  patrí medzi ostrieľaných a skúsených arbitrov, ktorým sa snaží na viacerých úrovniach pomáhať, či už metodicky alebo aj praktickými radami. Ako priznal, rád by ešte absolvoval niekoľko sezón v role arbitra. Zdôraznil, že v živote je prirodzenosťou, že všetko sa raz začne a musí aj skončiť. Neuvažuje nad tým, že čoskoro zavesí píšťalku na povestný klinec, ale ako priznal, raz ten čas nastane, avšak dovtedy chce byť futbalu nablízku ako aktívny arbiter.

 

 

TEXT A FOTO JAROSLAV GLOVIČKO