Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 02. 2016 o 12:13

Latku si nasadili sami, nemienia ju podliezať

autor: Pito
1410x čítanéTreťoligisti svidníckeho ŠK FUTURA mali zaujímavú jeseň. Najprv sa potácali, hľadali samých seba a primeranú hernú tvár, čo súviselo po organizačnej rošáde so vstupom do zápolení na poslednú chvíľu a formovaním kádra. Neskôr sa však zástupca spod Dukly uchytil a napokon sa dostal na pozíciu, ktorá neveští pred odvetou stav ohrozenia.

Prirodzene, človek by sa nikdy nemal uspokojiť s daným stavom a stále by mal hľadať spôsob na zlepšenie diania. Tak to vnímajú aj v tomto klube počas zimnej prípravy, ktorá sa rozbehla v prvej polovici januára. Na súpiske dochádza k nejakým zmenám, keď kolektív opustil Puchír. „Možno skončí s aktívnou činnosťou, možno zamieri inde, zrejme chcel hrať viac a  u nás veľa možností nemal. Taktiež už nerátame s ukrajinským  legionárom Lazarčukom, ktorý si pred časom – v predošlom ročníku vo štvrtej lige -  roztrhol krížny väz a nemáme žiadne správy o ňom. Jeho krajan Mikuličinskij síce zostal, ale po sezóne sa podrobil operácii pruhu takže dosiaľ rehabilitoval a rátame s ním, že sa zapojí do prípravy v nasledujúcich dňoch,“ rozhovoril sa tréner Ľubomír Horochonič. Jeho nálada pozdvihol fakt, že Svidníčania získali výraznú posilu – skúseného Tirera, stropkovského odchovanca, ktorý bol naposledy niekoľko rokov v Thajsku a predtým na Slovensku hral za Michalovce či Podbrezovú. Ide o ostrieľaného hráča, navyše ľaváka,  ktorý by mal skvalitniť ofenzívnu prácu tímu. V ŠK FUTURA sa ukázali niektorí hráči na skúške. „Probujeme jedného brankára  a taktiež hrotového hráča, rovnako so skúsenosťami. Potrebujeme mať rezervu v prípade, že by sa niečo stalo s gólmanom Brendzom alebo  s koncovým hráčom Lukášom Hricovom. Rovnako plánujeme dotiahnuť aj jedného mladíka, ale mená by som zatiaľ nerád spomínal. Pokiaľ by tieto zámery vyšli, bol by som maximálne spokojný s vystužením kádra,“ riekol dobre naladený kormidelník. Mrzelo ho však to, že okrem Mikuličnského aj niektorí ďalší  zverenci v tomto období nie sú zdravotne fit (Tomáša Eliaša trápil zadný stehenný sval a Vaľany si zlomil kľúčnu kosť). Kolektív odohrá dovedna osem stretnutí do štartu jarnej odvety. Mal by si vybrúsiť takú fazónu, aby bola druhá časť ročníka lepšia ako prvá. „Oproti jeseni by sme sa chceli niektorých vecí vyvarovať. Dostávali sme dosť veľa gólov a navyše po štandardných situáciách, takže na túto slabinku sa zameriavame a prichodí nám to zlepšiť, lebo aj v prípravných súbojoch sme neraz inkasovali po podobných zaváhaniach ako v jeseni v majstrákoch. Pokiaľ ide o ofenzívu, želám si, aby to bolo aspoň také ako predtým, no sľubujeme si od príchodu posíl, že túto činnosť ešte skvalitníme a naša sila ešte stúpne. Chlapci si latku nasadili sami a nebolo by dobré, aby ju v nastávajúcom období podliezli. Čo sa týka umiestnenia po prvej fáze ročníka, vzhľadom na objektívne príčiny to nebolo najhoršie, ale kto môže byť úplne spokojný s deviatym flekom? Stále sa dá kráčať vyššie a láka nás prvá polovica pelotónu,“ načrtol ambície Ľubomír Horochonič.