Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 02. 2016 o 17:07

Po medzipristátí chce letieť ešte vyššie

autor: Pito
1854x čítanéViacerí hráči ponímajú pôsobenie v najvyššej regionálnej súťaži len ako dočasný medzník, akési medzipristátie počas dlhého letu vo svojej futbalovej kariére. Pokiaľ sa im naskytne šanca upichnúť sa vo vyššej súťaži, zvyčajne sa nerozpakujú a skúšajú premeniť takúto šancu . Zvlášť vtedy, ak už predtým okúsili aj republikové zápolenia. To je i prípad Branislava Porembu, ktorý v jeseni hájil farby Pušoviec, no na jar sa už s najväčšou pravdepodobnosťou bude pohybovať po „kvalitnejších“ trávnikoch.

„Momentálne som na skúške v Liptovskom Mikuláši a predpokladám, že v priebehu nasledujúcich dní by sa malo dotiahnuť dokonca moje pôsobenie v novom klube,“ uviedol 20-ročný futbalista, ktorý vlani zamieril do TJ Rozvoj po pár kolách. Predtým hosťoval v Rimavskej Sobote a po ukončení hosťovačky sa vrátil do Tatrana  Prešov. Tam absolvoval celú prípravu, no potom prišiel šok. „Týždeň pred štartom ročníka mi oznámili, že na mojom poste defenzívneho záložníka je dostatok hráčov a tak si môžem hľadať iný tím. Tak som sa musel rozlúčiť a využil som možnosť zavítať do Pušoviec, ktoré ma oslovili,“ rozhovoril sa B. Poremba. Pochvaľoval si, že to bolo blízko a navyše už inde v II. lige boli kádre uzavreté, takže veľmi vymýšľať nemohol. Predpokladal však, že dlho sa tam nezohreje. „Túžil som hrať vo vyššej súťaži, pre mňa ako mladého hráča je lepšie zakotviť v čo najkvalitnejších zápoleniach.“ Nuž, jeseň dokončil v regióne a potom sa už začal rozhliadať po iných možnostiach.

Prednedávnom absolvoval skúšku v lotyšskom klube BFC Daugavpils, ktorý účinkuje medzi tamojšou elitou. Absolvoval aj jeden prípravný duel, pričom po faule naňho bola nariadená aj penalta. Keďže v tomto tíme chýbal práve defenzívny štít stredu poľa, bola veľká nádej, že by mohol zostať, lenže nedošlo k dohode ohľadom podmienok. „Väčšinu kádra tvorili mladíci, takže by som tam zapasoval do zámerov. Je stále o mňa záujem, navyše oni hrajú ligu  systémom jar-jeseň, ale stále je problémom dohoda týkajúca sa podmienok. Preto to vidím skôr reálne, že zostanem v Liptove.“ V L. Mikuláši sa objavil minulý týždeň, už absolvoval aj dve prípravné vystúpenia. “Ja som spokojný, lenže najprv sa musia dohodnúť Liptáci s Pušovcami, kam som odišiel vlani na prestup.“ Inak, o Porembu sa zaujímala aj Rimavská Sobota, keďže ho tamojší funkcionári poznali z predošlého účinkovania. „Navyše tam veľa hráčov odišlo, lebo neboli spokojní s podmienkami. Lenže v Liptovskom Mikuláši je to lepšie, aj úrovňou a postavením je to silnejší klubu ako Gemerčania.“

Nie je bez zaujímavosti, že  z Liptova sa mu ozval už športový riaditeľ Ján Papaj, s ktorým boli kedysi spolu v Tatrane Prešov za éry trénovania Jozefa Kostelníka. “Takže keby som zostal, obnovili by sme naše vzájomné väzby.“ Zdá sa, že v L. Mikuláši sa vytvára solídna prešovská enkláva hráčov i trénerov či funkcionárov, aktuálne na súpiske sú hráči Mizerák, Hirka a Vandraško.  „Takže  sa mi darí aspoň rýchlejšie aklimatizovať sa v novom prostredí,“ dodal borec, ktorý je odchovancom Lipian, odkiaľ ako mládežník odišiel do MFK Košice a stadiaľ putoval do Prešova, kde strávil nejaký čas a bol ako mladík preradený aj do áčka. Neskôr vzhľadom na pretlak hráčov nepodpísal nový kontrakt a zamieril dočasne do R. Soboty. Návrat do zelenobieleho dresu nebol aktuálny?  „Som naklonený každej možnosti, ale teraz to neprichádzalo do úvahy.“ A ako sa mu pozdávalo dianie v Pušovciach?  „Bolo to tam fajn, bol som spokojný, je to rodinný klub, ktorý má výbornú atmosféru vytvorenú skvelými priaznivcami. Chodilo ich toľko, čo som nezažil ani v Prešove či Rimavskej Sobote,“ dodal Branislav Poremba.