Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

31. 03. 2016 o 20:11

Dve chytené penalty, no aj inkasované góly v 90. minúte

autor: Marián Škuba
1784x čítanéAjax Pakostov prišiel v dvojzápase u súpera najskôr o remízu a o tri dni o víťazstvo.

Po uplynulom víkende mali futbalisti F.O. Ajax Pakostov na programe stredajšiu dohrávku 17. kole, keď cestovali do Fintíc. Po záverečnom hvizde rozhodcu bol stav 1:1, čo pre hosťujúce mužstvo môže znamenať spokojnosť. Ak však inkasuje v 90. minúte, je to skôr o trpkosti. Tobôž, keď Pakostovčania inkasovali na ihrisku súpera takto gól v závere v druhom stretnutí za sebou.

 

V nedeľu inkasovaný gól v Dl. Klčove (1:2), teraz vo Finticiach (1:1)... „Vo futbale vždy mrzí, keď dostanete gól v závere stretnutia a má to vplyv na výsledok. V nedeľu sme prišli o remízu, teraz o víťazstvo, to máte stratu troch bodov. Nechcem sa vyhovárať, skôr poviem, že je to o našej koncentrácii. V Dlhom Klčove štandardka z pravej strany, naša zlá komunikácia v obrane, kde ostal voľný hráč na zadnej žrdi. Vo Finticiach vzišiel gól po pokutovom kope, ale jemu predchádzalo naše nedorozumenie pred šestnástkou, z čoho vzišiel priamy kop, odrazená lopta od múra, náš odkop, pri ktorom vzišiel prísny pokutový kop,“ poznamenal Štefan Tomčák.

 

Ak podržíme tému pokutových kopov, proti Pakostovu boli v ostatných dvoch stretnutiach vonku nariadené dva. Tak v Dlhom Klčove (17. min.: exekútor Zubanych) ako aj vo Finticiach (90. min.: Kukuč) vzišiel úspešne pakostovský brankár Martin Klamár... "Svedčí to o jeho kvalitách, lebo v Dlhom Klčove, okrem toho, že kryl pokutový kop, do prestávky chytil domácim tri vyložené šance. Pri penaltách si vybral správnu stranu, isto, je to tak trochu aj o šťastí, ale ukazuje to aj kvalitu brankára. Sleduje, ako hráč zahráva štandardky, ako ich kope, čaká do poslednej chvíle, kým realizuje zákrok. Opakujem – svedčí to o jeho kvalitách, v oboch zápasoch nás podržal. Martin Klamár je našou oporou,“ dodal hrajúci tréner F.O. Ajax Pakostov.

 

Dlhé Klčovo – Pakostov 2:1 (1:0)

Góly: 42. Loboda, 90. Hrivňák – 73. Š. Tomčák

 

Fintice – Pakostov 1:1 (0:1)

Góly: 90. Kukuč – 41. Dubas.