Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 04. 2016 o 11:13

Nemienia opustiť cestu dláždenú bodmi

autor: Pito
1332x čítanéNiekto sa pred sezónou len zastrája, iný aj koná. V Trebišove nebola v zime porazenecká nálada, naopak, všetci hovorili o tom, že príslušnosť v najvyššej regionálnej súťaži treba zachrániť v jarnej odvete. Napriek tomu, že futbalisti Slavoja zimovali ako poslední, predsa ich to, zdá sa, nepoložilo na lopatky, ale osud zobrali do svojich rúk. Aspoň to tak naznačujú výsledky v úvodných štyroch tohtoročných kolách.

 Už vstupné víťazstvo nad favorizovanými Lipanmi predznamenalo ofenzívu Trebišovčanov. Ani v ďalších vystúpeniach nenašli premožiteľa a to je dôkazom ich honby za bodmi, ktoré im prichodí zbierať, pokiaľ sa mienia udržať v III. lige. „Nehovorím, že nie som spokojný s výsledkami, veď sme ešte neprehrali, ale mohli sme dosiahnuť aj trošku viac,“ konštatoval na margo uplynulých meraní síl tréner Martin Urban. Narážal aj na ostatný duel v Giraltovciach. „Do prestávky sme mali niekoľko vyložených možností na skórovanie, nedali sme a  naopak, inkasovali sme v závere prvého polčasu. Po zmene strán však predsa prišiel vyrovnávajúci zásah a tak sme sa nevrátili domov naprázdno.“ Kouča mrzelo, že v prvom polčase sa v koncovke nepresadili Jacko, dva razy brazílsky legionár Junior či ďalší zahraničný hráč Mujkovič. Trest nasledoval ako logická odozva nemohúcnosti. Po strate lopty v strede ihriska prišiel úder domácich do otvorenej obrany. M. Urban presviedčal zverencov cez prestávku, že majú na to, aby vyhrali, pokiaľ vydržia v nasadenom kurze.

„Nestalo sa, ale i bod z ihriska súpera sa cení.“Konečnú podobu výsledku stanovil po centri Ruskovského zo štandardnej situácie svojím tečom  hlavou Šuľák. „Po zmene strán sme mali menej možností ako v prvom polčase, ale predsa sme dokázali skórovať.“ Nuž, remíza z trávnika MFK Slovan je naozaj cenná aj preto, že Giraltovčania vo vlastnom prostredí nezvyknú rozdávať body.

Boli sme zvedaví na to, ako hodnotí tréner hernú fazónu a nasadenie zverencov? „Stále je čo vylepšovať, ale sme na dobrej ceste. Ešte nás čaká dosť náročných chvíľ, treba rátať aj s oslabením, zraneniami. Veď nejaké už aj registrujeme, takže trošku nám to skomplikuje skladanie zostavy.“ Trebišov dosť obmenil káder počas prestávky, niektorí, ktorých si lodivod vytypoval, prišli, iní nie. „Veľmi sa vyberať nedalo, lebo viacerí adepti boli už zadaní v iných kluboch, ale za pochodu sa dávame dokopy a verím, že sa to podarí všetko skĺbiť. Pravdaže, záchrana je našou prioritou. Viacerí skúsení jednotlivci sa ukazujú naozaj ako výrazný prínos, ich prehľad a poznatky sú na nezaplatenie. Na takýchto borcov je dobré spoľahnúť sa, lebo potiahnu aj mladších.“

 Dôležité je, že sa Slavoju podarilo zlomiť psychologickú bariéru a odpútal sa z poslednej priečky. Teraz treba už len udržať priaznivú výsledkovú orientáciu  a nepoľaviť z nárokov. Hlavne voči sebe. Chuť na ďalší zisk bodov rastie od zápasu k zápasu a to je naozaj dobré znamenie pre priaznivcov tohto zástupcu medzi regionálnou elitou.