Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 04. 2016 o 16:39

Rozmýšľal, ako bude rozmýšľať brankár

autor: Marián Škuba
3271x čítanéVladimír Voroňák výkonom i prvým gólom nasmeroval FK Humenné k dôležitému víťazstvu.

Po jesennej časti boli Ptičie a FK Humenné na čele tabuľky 5. ligy (skupina Vihorlatsko – Dukelská) plece pri pleci, aktuálne po víkende už majú Humenčania na čele náskok šiestich bodov a k tomu im nahráva aj lepšia bilancia zo vzájomných zápasov.

 

Šlágrom uplynulého kola bol teda bezpochyby zápas FK Humenné – Ptičie. Na humenský štadión Pri mlyne si našlo opäť cestu mnoho priaznivcov futbalu, boli zvedaví, či Humenčania súperovi v tabuľke odskočia, ale ptičanské „Hačure“ ešte zauzlia boj o pozíciu lídra. Výsledok 3:0 hovorí jednoznačnou rečou, očakával ho aj Vladimír Voroňák? „Veril som v naše sily, hrali sme doma, čo je výhoda, takže s víťazstvom som rátal. Či až 3:0 to povedať neviem, napokon to však bola naša výhra zaslúžená. Je pravdou, že aj súper mal niekoľko šancí, v istých fázach bol aktívny, hral dobre, najmä spolupráca Karas – Čerňa dvakrát volala po góle, ale podržal nás brankár, no na druhej strane i brankár Dudič zabránil vyššiemu výsledku.“

 

Očakávané derby začal už po pár sekundách Voroňák volejom z 25 m vysoko nad, no akoby predznamenal, že práve on bude hrať do prestávky na trávniku prím. V 9. minúte sa postavil k štandardke z 25 metrov, mieril ponad múr presne k žrdi – 1:0... „Keď som si staval loptu, rozhodoval som sa medzi dvoma variantmi – plánoval som, že loptu kopnem tam, kde stojí brankár Maťo Dudič, no zároveň som si myslel, že bude asi rozmýšľať tak, ako ja, rozhodol som sa skúsiť strelu ponad múr. Rozhodol som sa správne,“ konštatoval s úsmevom humenský špílmacher.

 

Odohrané je 17. kolo, FK Humenné je v pozícii lídra, práve pred Ptičím má náskok šiestich bodov. Po víťazstve 3:0 je na humenskej strane aj bilancia vzájomných stretnutí, lebo v jeseni prehral na pôde svojho súpera 0:2... „Sme v pozícii lídra, máme menší náskok, ale hrá sa ešte deväť kôl, teda o 27 bodov. Je predčasné sa radovať, považovať veci za vybavené. Spravili sme dôležitý krok, ešte treba ďalšie.“

 

Najbližšie sa FK Humenné predstaví proti Kochanovciam, ktoré majú v tejto sezóne domáce prostredie v Brekove. Kochanovský vstup do jari je veľmi nepodarený, v troch stretnutiach získaných nula bodov a skóre 0:11. I keď všetky tri zápasy hrali na ihriskách súperov. Teda pre Kochanovce domáca jarná premiéra práve proti FK Humenné... „Zaregistroval som, že v zime umožnili odchod Stanovi Karnajovi, kvalitnému útočníkovi, teraz sa im v koncovke absolútne nedarí. Každý zápas je iný, hrajú doma, no aj niektorí naši hráči z minulosti brekovský štadión dokonale poznajú, keďže svojho to bolo domovské futbalové prostredie pre Jurova či Sališa. Dúfam, že našu víťaznú vlnu natiahneme,“ dodal Vladimír Voroňák.

 

 

FK Humenné – Ptičie 3:0 (1:0)

Góly: 9. Voroňák, 65. Sališ, 78. Šatník.

ŽK: Vaško, Voroňák, Sališ – Gabák, Maličký, Lancoš, Patarák, Meričko.

R: R.Weiss.

D: 650.

FK Humenné:Y. Slavik – L. Krajník, J. Šaro, J. Vaško (46. P. Petričko) – P. Vasiľ - C. Vasiľ, V. Voroňák, D. Legdan (57. D. Šatník), P. Jurov (82. G. Kemény) - N. Sališ (90. M. Babin).

TJ Ptava NV Ptičie: M. Dudič – T. Patarák (88. P. Vaško), S. Lancoš, L. Gabák, M. Džubák – M. Bešák (46. R. Kirvej), J. Kováč, N. Maličký (63. V. Melník), T. Karas – P. Kolník – M. Čerňa (69. P. Meričko).