Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 04. 2016 o 12:33

Skôr dva body stratili, hoci získali jeden

autor: Pito
1478x čítanéV pozícii lídra nadstavbovej súťaže II. ligy cestovali pod Zobor futbalisti Prešova. Nitrania v predošlých dvoch kolách remizovali a zaknihovať prvú výhru v baráži im neumožnil ani Tatran. Pravda, hostia po zápase unisono tvrdili, že skôr stratili dva body ako získali jeden. Boli totiž vyspelejší, futbalovejší a mali viac možností na skórovanie.

„Keby sme pridali ešte jeden gól, tak verím, že  by sme to ustáli na víťaznej vlne a už by  sa to nezvrtlo v deľbu bodov,“povzdychol si kapitán tímu Patrik Jacko. Už do prestávky mali východniari viac možností na skórovanie, ale skóre sa  nemenilo. Po zmene strán to predsa vyšlo. „Miro Petko vyhral súboj a všimol si voľného nabiehajúceho  Nermina Hadžiča, ktorému adresoval loptu. Jeho prvý pokus ešte brankár vyrazil, na dorážku už nestačil,“ priznal stopér zelenobielych. Informoval aj o tom, že Prešovčania sa po zápase nevrátili hneď domov, ale si víkend spestrili pobytom na ranči pri koňoch v okolí Martina, kde absolvovali tiež relaxačnú túru v prírode. „Bolo to dobré, prišlo nám to vhod. Však koniec koncov ďalší zápas máme až budúcu nedeľu, takže času na prípravu je habadej. Aj týmto spôsobom sa utužuje partia, aspoň sme si vyvetrali hlavy a nemysleli na zápasové povinnosti. Pokiaľ ide o to, že sme v Nitre hrali už v piatok, a nie cez víkend, tak v tom sme problém nevideli. Možno to bolo takto i lepšie, akurát cesta bola dlhá, únavná, ale na to si v baráži musíme tiež privykať.“

 Podľa P. Jacka Nitra ani zďaleka nepripomína káder, s ktorým vyrukovala do nadstavby pred rokom. „Možno len dvaja-traja chlapci tam zostali, inak pribudli nové tváre. Je to mladý kolektív, behavý, ktorému chýbajú skúsenosti. Na dobrom ihrisku sme boli herne jasne vpredu, ale na druhej strane aj bod z ihriska súpera vždy poteší. Hoci škoda, že sme stratili tesný náskok. Bola to brejková situácia, ktorá nás zaskočila a znamenala konečný výsledok.“ Nuž, Šarišania premárnili možnosť upevniť si pozíciu na špici pelotónu, ale i tak im hrá do kariet, že sa dostali cez susedov z Košíc, ktorým dlho „iba“ dýchali na chrbát. „To, že Košičanom zobrali tri body a ktovie, ako sa to ešte bude vyvíjať, síce vnímame, ale nebudeme sa spoliehať na to, čo sa udeje po tejto linke. Prvoradé sú naše výkony a výsledky, lebo len tie môžu ovplyvniť naše postavenie. Takže hoci nás remíza z Nitry aj trošku teší, vieme, že sme mali na viac. Azda to však nabudúce dopadne ešte lepšie,“ poznamenal Patrik Jacko.

Najbližšie Prešovčania hrajú znovu vonku – v prostredí Pohronia a ambiciózny súper  bude azda ešte zložitejším orieškom na rozlúsknutie. Zrejme aj tento duel naznačí opodstatnenosť a silu vyhliadok vargovcov v súperení o celkový primát.