Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 04. 2016 o 18:11

Pracovitá partia zložená zo srdciarov

autor: Pito
2897x čítanéTak ako v niektorých iných regionálnych futbalových súťažiach, aj v piatoligových zápoleniach v skupine Šarišskej zvádzajú tuhý boj o prvú priečku naďalej dva kluby – Bardejov—Dlhá Lúka a Záhradné. Zhodou okolností obaja ašpiranti na postup sa predstavili na pôde Starej Ľubovne a ani jeden tam nevyhral. O čosi lepšie pochodilo Záhradné, ktoré uhralo aspoň bod, kým líder prehral, ale i tak si udržal náskok na čele pelotónu.

Líder tabuľky po predošlých troch vystúpeniach, v ktorých sa najviac strelecky presadil dva razy, naposledy už roztrhol viac vrece s gólmi a konto Uzoviec zaťažil štyrmi zásahmi. Hráči TJ Slovan získali rozhodujúci náskok do prestávky, keď tri razy skórovali a  po zmene strán už kontrolovali priebeh duelu a pridali ešte jeden gól navyše. „Aj predtým sme si dokázali vypracovať dostatok príležitostí, ale v koncovke nám to ak nepadalo. Nedá sa však povedať, že by sme teraz zapli na vyššie otáčky, lebo aj v predošlých vystúpeniach sme hrali rovnako aktívne, útočne. Avšak efektivita už taká výrazná nebola. Možno sme mali menej šťastia, no uplynulú nedeľu sa k nám  neotočilo chrbtom,“ podotkol asistent trénera Branislav Havran. Podľa jeho názoru ťažko bolo hodnotiť tento výkon ako najlepší doteraz na jar. „Ideme od zápasu k zápasu a chlapci pristupujú svedomito k povinnostiam. Všetky zápasy boli z našej strany na úrovni.“ Inak, aj Uzovčania mohli skórovať, hlavne za stavu 1:0 pre domácich, ale nakoniec vyšli naprázdno a celý zápas mali pod kontrolou hostitelia.

Nedala  sa ani obísť prehra v jarnej ouvertúre. Inak, v jesennom domácom meraní síl so Starou Ľubovňou mužstvo nezahralo optimálne a dosiahlo preto len remízu. Reparát teda Bardejovu-Dlhej Lúke nevyšiel. Azda preto, že kolektívu hra tohto rivala nesedí?  „Nepovedal by som. Práveže sme tam vyhrávali po pár minútach. Onedlho však nám rozhodca vylúčil brankára, ktorý urobil menšiu chybu a loptu chytil mimo pokutového územia. Museli sme stiahnuť hráča z poľa a medzi žrde išla legenda – Ďuro Čobej. Napriek početnému oslabeniu sme domácich k ničomu vážnemu nepustili, boli sme viac než vyrovnaným súperom, ale smoliarsky priebeh pokračoval ďalej a zranil sa nám stopér Marek Vilček a to naštrbilo našu kompaktnosť. Potom sme inkasovali dva góly, ale nebyť tohto momentu, tak určite neprehráme.“  V ďalších vystúpeniach však porážka nezanechala stopy na sebavedomí aktérov, tí kráčali už  presvedčivo ku konečnému cieľu. „Sme svedomití,  súdržní, tvoríme dobrú partiu, ktorá sa vyznačuje pracovitosťou a chlapci sú skutoční srdciari. To je hlavným dôvodom, prečo sme tam, kde sme.“ Inak, do jarnej časti TJ Slovan vstúpil bez osvedčenej opory – skúseného brankára Molčana, na ktorého bolo predtým spoľahnutie. „Keď k nám Dušan prichádzal, tak sme sa dohodli na tom, že nám pol roka pomôže a potom sa uvidí. Chcel si ešte vyskúšať pôsobenie vo vyššej súťaži. Dostal ponuku z Bardejovskej Novej Vsi a tak tam zamieril, čo však neznamená, že naše cesty sa nadobro rozišli. Ktovie, čo bude v budúcnosti...“ Určite odchod takého výborného ostrieľaného gólmana zanechal stopy a mužstvo si muselo privykať na to, že mu Molčan už nekryje chrbát. „Nuž, predtým nás neraz podržal a boli aj isté obavy, čo bude ďalej,  ale z Bardejova máme tiež kvalitného gólmana Patrika Kostára, ktorý má na to, aby bol rovnocennou náhradou za Dušana Molčana.“ A ako vidíte boj o primát? „Je to zložitá a ťažká otázka, ešte je pred nami veľa kôl a všetko  sa ukáže,“ dodal B. Havran.