Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 04. 2016 o 18:04

Hetrik v béčku ho nakopol aj v áčku

autor: Pito
1349x čítanéV predošlom kole najvyššej regionálnej súťaže nastúpil za rezervu Tatrana Prešov a strelil vo Svidníku všetky góly hostí. Hetrik ho nakopol a zároveň posmelil v snahe skórovať aj v áčku. Možno vtedy ani netušil, že mu to vyjde už najbližšie a o to väčšia bola radosť Lukáša Hrušku, ktorý rozhodol o zisku troch bodov pre zelenobielych v zápase druhej najvyššej súťaže na pôde FK Pohronie Žiar na Hronom Dolná Ždaňa.

 Bol to premiérový zásah toho vrtkého ofenzívneho hráča v nadstavbovej fáze. Avšak veľmi cenný a užitočný. „Predtým som už na jar skóroval, ale je pravda, že nie vždy v zápasoch  baráže som sa dostal do základnej zostavy, lebo ma trápili svalové boľačky,“ rozhovoril sa tento futbalista, ktorého prenasledujú patálie so svalmi už dlhší čas a vlastne počas celého ročníka. Aj preto niektoré duely už na jeseň neabsolvoval. Pravdu majú tí, ktorí tvrdia, že keby bol fit, mohol byť tento hráč ešte viac zviditeľnený. Azda bude fit už v nastávajúcom priebehu nadstavby a pomôže Šarišanom k naplneniu vytúženej méty – to si hovoria priaznivci Prešova.  Lenže dovtedy je ešte ďaleko a zverencom trénera Stanislava Vargu prichodí absolvovať nemálo náročných duelov.

Aj meranie síl na strednom Slovensku bolo ťažké. Mimochodom, tunajšie prostredie a čistý horský vzduch akoby prospieval práve L. Hruškovi, ktorý pred časom – ešte za éry trénera Jozefa Kostelníka – za dve minúty dva razy skóroval a pričinil sa vtedy tiež o výhru východniarov. „Je to tak. Pravdepodobne mám šťastie na tohto súpera a viem sa proti nemu presadiť,“ pousmial sa šťastný strelec a na otázku, či cítil v kostiach, že by mohol skórovať, odpovedal: „Vo Svidníku som dal tri góly, tak mi stúplo sebavedomie a išiel som do zápasu, že chceme vyhrať a pokúsim sa byť čo najviac platný pre kolektív.“ Ako teda padol rozhodujúci zásah? „Tuším Vilo Macko ma našiel dobrou krížnou prihrávkou na ľavom kraji ihriska, obišiel som obrancu, potiahol som  loptu do šestnástky  a prudko som ju napálil po zemi k žrdi. Nešpekuloval som v zakončení, ale pokúsil som sa zaskočiť brankára. Som rád, že mi to presne sadlo.“ Už predtým mohol skórovať Macko (jeho pokus chytil brankár), do prestávky aj Katona (po krásnej akcii s narážačkami), kým domáci sa dostali počas celého duelu iba do jednej nebezpečnej príležitosti, ale brankár Talian pohotovo zasiahol. „Vzhľadom na priebeh hry sme vyhrali zaslúžene. Škoda, že sme nepridali druhý gól, lebo domáci aj trošku hrýzli a stále  cítili, že môžu niečo urobiť  s výsledkom. Avšak náskok sme si ustrážili. V druhom polčase sme už tutovky nemali, zamerali sme sa na pozorné bránenie  aj rýchle kontry.“  Inak,. V domácom tíme nastúpil z bývalých prešovských hráčov (Hatok, P. Leško, Poliaček) len posledne menovaný, zvyšní dvaja nie sú fit. „Nemali sme veľa času na debaty s Mirom. Inak, hostitelia odvíjali svoju hru od neho, dostával väčšinu lôpt, ktoré rozdeľoval po krajoch.“

 Na situáciu v II. lige a odstúpenie Borčíc L. Hruška zareagoval v tom zmysle, že Prešovčania to neriešia a zameriavajú sa stále na najbližší duel. „Teraz máme voľno, uvidíme, či nám prestávka pomôže, ukáže sa to v ďalšom vystúpení. Avšak naskytol sa priestor na doliečenie zranení, chorôb. Pokiaľ ide o naše súperenie na špici, tak tlak si nepripúšťame, snažíme sa ho eliminovať a nevnímame nejaký nápor na psychiku. A či sa bude o postupe rozhodovať až v posledných kolách? Uvidíme, ťažko povedať,“ dodal Lukáš Hruška s tým, že verí, že napokon  sa bude tešiť Tatran.