Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 04. 2016 o 19:29

Spišiaci deklasovali Hanisku na jej pôde

autor: Jaroslav Glovičko
1448x čítanéNajvyššie víťazstvo v nadstavbovej časti o zotrvanie v druhej lige sa postarali hráči Spišskej Novej Vsi, keď deklasovali Hanisku na jej trávniku. Už do prestávky tromi gólmi rozhodli o osude stretnutie, na ktoré sa budú domáci hráči snažiť čo najskôr zabudnúť.

V uplynulom kole mala Haniska voľno a dalo sa očakávať, že hráči majú hlad po futbale a proti Spišskej sa budú chcieť v domácom prostredí presadiť. Žiaľ, opak bol pravdou a hostia mali počas celého stretnutia častejšie loptu pod kontrolou a svojho súpera prevýšili po všetkých stránkach. Len ťažko hľadal slová po päťgólovom domácom debakli tréner Hanisky Gejza Farkaš. „Po takomto výsledku nie je čo hodnotiť. V prvom polčase mužstvo herne zaostalo, česť výnimkám, ktorým nemôžem uprieť snahu. Hrali to, čo od nich očakávame, ale viacerí hráči v prvom dejstve hlboko zaostali za svojimi možnosťami,“ konštatoval G. Farkaš. Dvojica celkov Poprad a Haniska má dostatok bodov a nemusí sa obávať boja o záchranu. Zrejme aj to sa podpísalo pod výkon Hanisky, ktorej hráčom akoby chýbala motivácia, čo bolo badateľné aj na trávniku. Ako priznal G. Farkaš v doterajších troch domácich stretnutiach  ťahali jeho zverenci za kratší koniec povrazu. Kým s Rimavskou vyhrali, Popradu aj Spišskej Novej Vsi podľahli. „Neviem si vysvetliť, prečo hráči zakaždým premrhajú polku zápasu. Až keď im tečie do topánok dokážu zabrať.  Trápi nás koncovka, aj teraz sme mali niekoľko dobrých príležitosti, ale zostalo iba pri nich. Výkony v druhých polčasoch sú z našej strany lepšie, ale chýba lepšia efektivita v koncovke.“ Do prestávky opečiatkoval spojnicu Gaborčíkovej bránky za stavu 0:2 Tibor Nagy, po zmene strán zase Pástor nastrelil ľavú žrď. Výsledok je pre Hanisku krutý a môže priniesť zemetrasenie v mančafte, lebo takým spôsobom sa nehrá o majstrovské body.

Kým na strane domácich vládlo sklamanie i rozčarovanie, v tábore hostí vládla spokojnosť nielen s výkonom, ale aj gólmi. Spišiaci už v predchádzajúcich dueloch podali solídne výkony, ale nedokázali ich pretaviť do úspešného konca.  povedal na margo víťazstva tréner Sp. N. Vsi Braňo Ondáš. Spišiaci týmto výsledkom oplatili Haniske jesennú prehru, keď doma prehrali 0:4.