14. 05. 2012 o 09:11

Lídra vykúpil žolík

autor: Marián Škuba
1000x čítané

1.HFCjesen2011-12I keď mal 1. HFC Humenné proti košickej Krásnej výraznú, miestami až drvivú prevahu, vedenia sa ujali hostia a bod držali až do záveru. Lídra napokon trojbodovo vykúpil René Koromház, ktorý vybehol na trávnik iba minútu pred svojím gólom. Logické vyústenie prevahy sa premietlo aspoň do tesného víťazstva, hostia hrali takticky dobre, takmer sa postarali o prekvapenie kola.

1. HFC Humenné - Košice-Krásna 2:1 (1:1)

S výhodou vetra začali hostia, ale prvých desať minút to bol drvivý humenský tlak: "koníček" Legdana hlavou sa nevydaril, v 3. min. po centri Jurova hlavičku Pa. Šuľáka vyškriabal Tkáč iba pred Legdana, ktorý z hranice päťky prestrelil, v 6. min. nastrelili Karnaj i Pa. Šuľák iba obrancov, v 10. min. po rohu Ljubarskeho hlavičkoval Pa. Šuľák pri zadnej žrdi, lopta poskakovala v spleti hráčov na čiare, odrazila sa k Legdanovi, ktorý napálil zblízka obrancu, po ďalšom centri letel halfvolej Parasku z 8 m nad... Hostia sa po prvýkrát dostali na humenskú polovicu v 15. min., keď Madar z 35 m lobom skúšal prekvapiť Balinta (nad). O dve minúty Pa. Šuľák šikovne vysunul Karnaja, ktorý tiesnený zakončil z rohu päťky slabo. V 18. min. hľadisko "zamrzlo", keď sa nakopnutá lopta dostala za obranu 1. HFC, Grejták sa objavil sám pred Bálintom a z 8 m bránu tesne minul. Humenský tlak ustal, hostia bránili, čakali na brejk, ktorý im vyšiel po polhodine hry, keď pas Boda hlavou predĺžil na Vaľovského, ktorého lob zoči-voči Bálintovi zo 14 m skončil v sieti (prvá, napokon aj jediná strela na humenskú bránu). Ešteže v 40. min. si priamy kop z 25 m postavil Ljubarskij a k bližšej žrdi obstrelil múr.

Aj druhé dejstvo sa začalo humenským tlakom: strelu Pe. Šuľáka skrotil Tkáč, v 53. min. sa Ljubarskij prebil popri čiare až pred brankára, jemne odcentroval, Legdan však spätnou hlavičkou nikoho nenašiel. Strele Hreška chýbala presnosť, v 58. min. sa v tutovke zle zorientoval Pa. Šuľák, lebo zbytočne ešte prihrával. Jedovkám Parasku i Hreška chýbala presnosť, strelu Legdana kryl Tkáč. Od 80. min. (keď musel striedať útočník Vaľovský) hostia bránili s desiatimi hráčmi, no bod neuchránili. V 84. min. prišiel na ihrisko Koromház a svoj prvý dotyk s loptou premenil na gól: strelu Karnaja vyrazil Tkáč vedľa seba a dorážka z uhla napla sieť. Posledné slovo mal Ljubarskij, ktorého priamy kop z 28 m narobil Tkáčovi problémy. 1. HFC natiahol sériu bez prehry na 12 zápasov.

Góly: 40. Ljubarskij, 85. Koromház - 31. Vaľovský, ŽK: Jurek. Pred 250 divákmi rozhodoval Ištoňa. 1. HFC: R. Bálint - Demčák, M. Paraska, Peter Šuľák, D. Dysko - Jurov (88. C. Vasiľ), Ljubarskij, Hreško, Legdan (84. Koromház) - Pavol Šuľák (59. Voroňák), S. Karnaj. Tréner: Russlan Ljubarskij. MFK: D. Tkáč - Jurek, P. Varga, L. Čopák, Grác - Madar (79. Pačut), Torok, Macák, Boda, Grejták - Vaľovský (79. Ondrejčo). Tréner: Ján Bodnár.

Russlan Ljubarskij (1. HFC Humenné): "Už v príprave na zápas som chlapcov upozorňoval, že víťazstvo k nám nepríde samo, že nesmú pozerať na výsledky súpera v minulých kolách. A to sa aj potvrdilo. Do súpera sme búšili, mali sme výraznú územnú prevahu, hneď v prvej desaťminútovke prišli naše tri tutovky, ale žiaden gól. Naopak, keď sme zle rozobrali akciu súpera, inkasovali sme, no dôležité bolo, že sme stačili do prestávky vyrovnať. Po prestávke pribúdalo na hráčoch aj nervozity, hralo sa na jednu bránu, ale zápas mohol skončiť aj remízou. Ešteže prišlo vydarené striedanie príchodom Koromháza."

Stanislav Bednár (FK Košice/Krásna): "Prišli sme s cieľom odohrať dobrý zápas, vysoko neprehrať, aby chlapci opäť nabrali hernú istotu. Asi iba málokto nám veril, no napokon sme mali blízko k bodíku. Favorit bol jasný, my sme nemali čo stratiť. Je pravda, že súper mal 65-70 percent hry v rukách, niekedy však iba územná prevaha nestačí. Takmer nám to vyšlo, inkasovali sme až v závere. Hoci chlapci avizovali ofsajd, výsledok už nezmeníme. Cestujeme trochu smutní, no verím, že herne pred domácimi zápasmi nabudení."