Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 05. 2016 o 15:14

FK Galaktik je už bianconeri

autor: redakcia
11808x čítanéSpolupráca medzi FK Galaktik Košice a Juventus Turín, ktorá v predchádzajúcich troch rokoch fungovala na organizovaní týždňových kempov na Slovensku, nedávno vyústila do ešte užšej spolupráce – Galaktik sa premenoval na Juventus Academy Košice. Zmena priniesla aj zmenu klubových farieb. Červenú nahradila tradičná bielo-čierna kombinácia “starej dámy”. Doterajšia webová stránka zaniká a klub už má svoju podsekciu na oficiálnej stránke Juventusu.

“Svetový futbalový gigant sa rozhodol, že v Košiciach založí svoju akadémiu. Je jednou z trinástich oficiálnych akadémii Juventusu po celom svete. Pre nás je to veľká česť a pocta zároveň. O veľkej zodpovednosti ani nehovoriac,” povedal prezident Galaktiku Mile Kovačevič, ktorému sa tak po mesiacoch vybavovačiek podaril naozaj husársky kúsok. Turínsky veľkoklub sa pre tento krok rozhodol aj na základe úspešného projektu kempov, ktoré ocenil ako vôbec jedne z najlepších. “Do októbra sme rokovali o tejto otázke a potom sme vycestovali do Turína na konkrétne rokovania a finalizovanie tohto projektu. Vtedy sme aj podpísali zmluvu. V uplynulých týždňoch a mesiacoch sme pracovali na zmenách. Naši tréneri absolvovali školenia, počas ktorých sa vytvárali nové tréningové jednotky, keďže budeme používať metodiku Juventusu. Je to pilotný rok. Od septembra však už budeme naplno fungovať ako akadémia Juventusu. Zmluva je podpísaná na tri roky,” povedal šéf košickej akadémie Mile Kovačevič.

 

Mimochodom, podobnú akadémiu nemajú ani Česi, a pritom bývalý vynikajúci hráč Pavel Nedvěd je viceprezidentom Juventusu... Čo sa týka kempov, tak “stará dáma” ich organizuje až v 45 krajinách.

 

Aké sú povinnosti a výhody vyplývajú z tejto spolupráce? “Musíme splniť presne také isté podmienky ako priamo v Turíne. Všetko musí byť v štýle Juventusu. Tréneri musia dodržiavať stanovenú metodiku. Niekoľkokrát za rok tu príde koordinátor Lorenzo Grossi. Samozrejmosťou je, že všetkých sedem našich trénerov sa musí neustále vzdelávať. Výhodou pre nás je, že preberieme odskúšanú metodiku tréningov, ktorú implementujeme v našich podmienkach,” pripomenul Mile Kovačevič.

 

V minulých dňoch bol v Košiciach na svojej ďalšej návšteve Carlo Mastellone (na snímke), jeden zo štyroch mládežníckych manažérov Juventusu. Pod jeho vedením sa uskutočnilo ďalšie školenie trénerov a predstavil aj nové trendy v príprave. “Náš zámer a cieľ je rovnaký vo všetkých akadémiách. Chceme dať deťom možnosť pripravovať sa podľa štandardov našej metodológie, kde by mohli napredovať pod vedením kvalitných trénerov. Našim cieľom je vychovávať talenty a dať možnosť všetkým deťom živiť šancu dostať sa raz do Turína. Verím, že naša spolupráca bude pokračovať aj po troch rokoch a naštartujeme ďalší trojročný cyklus. Uistili sme sa, že v Košiciach sa môže vážne a seriózne pracovať. V Mile Kovačevičovi sme našli seriózneho partnera a v klube zasa dobré podmienky. Verím, že košická akadémia bude mať jedne z najlepších výsledkov,” povedal Carlo Mastellone, podľa ktorého leží na Košičanoch veľká zodpovednosť. Používať oficiálne značku Juventusu nie je vôbec ľahké a jednoduché, ako by si poniektorí mysleli. “Pre klub a samotné mesto je tu veľká možnosť, aby zdvihli kvalitu a úroveň všetkých futbalových škôl. Aby sa naša škola stala modelom aj pre ostatné.”

 

Treba si uvedomiť, že Juventus je deviatym najhodnotnejším futbalovým klubom na svete a Košičania získavajú jednu obrovskú výhodu. Ako partner Juventusu majú možnosť priniesť svojich talentovaných chlapcov priamo do tréningového centra Vinovo. Brány tohto centra Juventusu tak majú otvorené a to veru nie je zanedbateľný fakt. “Nestáva sa to každý deň a pre hocikoho. Viem, o čom hovorím. Pred bránami centra Vinovo stoja denne tisíce ľudí, ktoré by sa doň chceli dostať a len sa pozrieť, no nedostanú sa, lebo je veľmi strážené. Košičania však majú takúto možnosť. Pre chlapcov je to veľká motivácia,” usmial sa Carlo Mastellone, ktorého zamestnávateľ získal piaty titul v rade. Ktovie, možno o pár rokov vybehne na Juventus Stadium práve talent z Košíc.

 

V júli kempy v Košiciach a v Slovenskom Grobe

 

Populárne kempy Juventusu sa na Slovensku uskutočnia znovu na dvoch miestach - v Slovenskom Grobe od 3. do 8. júla a v Košiciach od 10. do 15. júla. Pre mladých futbalistov vo veku od 7 do 17 rokov je tu jedinečná príležitosť ukázať svoj talent priamo pred tromi trénermi z Juventusu, ktorí pricestujú na Slovensko a budú trénovať mladých slovenských futbalistov podľa metodiky tréningového procesu jednej z najlepších futbalových škôl vo svete. Dvaja najlepší chlapci z oboch vlaňajších kempov, dostali zadarmo možnosť zúčastniť sa na kempe aj tohto roku, aby sme videli ako napredovali. Inak, všetky prihlášky do kempu sa archivujú a posielajú do Turína,”pripomenul Mile Kovačevič.

Galéria
FK Galaktik je už bianconeri