Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 06. 2016 o 20:44

Škrlík na lavičke FK Jelgava

autor: Marián Škuba
1220x čítanéPo troch rokoch v Kazachstane čaká humenského rodáka Lotyšsko.

Po Kazachtane prišlo na rad Lotyšsko. Jozef Škrlík pokračuje v trénerskej anabáze v zahraničí. Okúsil, aká je kazašská 1. liga (Uraľsk, Šimkent), bol na lavičke reprezentácie Kazachstanu do 21 rokov a teraz ho čaká lotyšská SynotTip Virsliga. Angažoval ho päťnásobný lotyšský majster FK Jelgava.

Po polroku humenský rodák opäť usadá na trénerskú lavičku. Ako sa naskytlo toto zahraničné angažmán? „Priznám sa, že ponuka prišla rýchlo, čas na rozhodovanie príliš nebol. Lotyšská súťaž prebieha systémom jar – jeseň, dohodol som sa do konca sezóny, teda do novembra tohto roku.“ Aktuálny stav znamená, že FK Jelgava sa v osemčlennej lige po 9. kole nachádza na šiestom mieste. „V uplynulej sezóne si Jelgava zabezpečila účasť v pohárovej Európe, takže vedenie klubu rátalo, že sa v tabuľke budú nachádzať vyššie. Ciele sú byť do tretieho miesta, čo znamená pohárovú miestenku,“ poznamenal Jozef Škrlík. Keď vezmeme do úvahy, že ôsmy celok vypadáva, siedmy bude hrať baráž, je šieste miesto je pre FK Jelgava dosť nízko. Lotyšská SynotTip Virsliga pokračuje už počas víkendu. Jelgava nastúpi v Liepaji (tretí v tabuľke), následne potom dvakrát doma (druhý Spartaks, prvý Ventspils). "Blíži sa žreb Európskej ligy 20. júna, takže program je dosť nahustený,“ dodal Jozef Škrlík, ktorého tak čaká premiéra na európskej pohárovej scéne.