Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 06. 2016 o 20:48

Guba do Ekstraklasy k poľským „sloníkom“

autor: Marián Škuba
1686x čítanéTermalica Bruk-Bet je v obci so 750 obyvateľmi.

Stredopoliar Dávid Guba prestúpil z Trenčína do poľského tímu Termalica Bruk-Bet Nieciecza, ktorému sa upísal na dva roky. Rodák z Vydrane, ktorý sa cez Medzilaborce a Humenné dostal do Prešova a následne k veľkému slovenskému futbalu v Žiline a Trenčíne okúsi prvé zahraničné angažmán.

Obhajca titulu spod hradu Matúša Čáka začal prípravu bez štvorice futbalistov, chýbalo trio legionárov Mitchell Schet, Ryan Koolwijk, Stefan Maierhofer a práve náš Dávid Guba. „Počas letnej prestávky som mal rôzne rozhovory so svojim manažérom, ktorý avizoval, že sú ponuky aj zo zahraničia. Po zvážení za a proti vyšlo najbližšie Poľsko. V Trenčíne mi končí zmluva 30. júna, ešte sme spolu aj rozprávali, no poľská ponuka prišla rýchlo, bola veľmi konkrétna a napokon padla voľba práve na poľskú kartu,“ objasnil svoje rozhodnutie 24-ročný stredopoliar, ktorý za sa dva roky v Trenčíne stal dvojnásobným majstrom Slovenska.  

Novým pôsobiskom Dávida Gubu sa stáva Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Klub, ktorý  v uplynulej sezóne ako nováčik skončil na 13. mieste a zabezpečil si miestenku pre Ekstraklasu aj pre súťažný ročník 2016/2017. Zaujímavosťou určite je, že klub sa nachádza v najmenšej obci (spolu 750 obyvateľov), aká sa v histórii poľského futbalu dokázala vklíniť medzi poľskú futbalovú špičku. „Je to vlastne dedinka, ale na druhej strane profesionálny futbalový klub, štadión síce menší, ale celkovo prostredie na mňa zapôsobilo výborne. Klub má ambície dostať sa v poľskej lige na vyššie pozície, teší ma, že v týchto cieľoch ráta aj so mnou. Zmluvu som podpísal na dva roky,“ poznamenal Dávid Guba.

V drese poľských „sloníkov“, ako znie oficiálne oslovenie klubu Termalica Brek-Bet nebude osamelým Slovákom. Naopak družina našich je početná. „Sme tam šiesti Slováci – už spred roka Pavol Staňo, Dalibor Pleva, Martin Juhar, Patrik Mišák, novým som ja a prísť má aj Samuel Štefánik. Nie je to ďaleko, ako sa hovorí, na skok zo Žiliny i Medzilaboriec.“

Pred prvým zahraničným angažmán sú logické očakávania. Ako ich zvláda Dávid Guba? Vnímam to ako novú výzvu, motiváciu. V slovenskej lige na najvyššej úrovni pôsobím už dlhšie, získal som titul, pohár, chcem si dokázať, že mám aj na účinkovanie v zahraničnom klube, ktorý je ambiciózny a chce v súťaži niečo znamenať,“ konštatoval Dávid Guba.