Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 07. 2016 o 07:04

V Prešove štartuje Fragaria Cup

autor: redakcia
2923x čítanéVyše päťtisíc účastníkov očakávajú organizátori na jubilejnom 15. ročníku medzinárodného mládežníckeho turnaja vo futbale Fragaria Cup. Tradične na začiatku prázdnin od 2. do 6. júla privíta jeden z najväčších turnajov svojho druhu v Európe v tomto roku 213 družstiev z 15 krajín Európy.

Ako uviedol predseda organizačného výboru Artúr Benes, v jubilejnom ročníku stúpol oproti tomu predchádzajúcemu počet tímov približne o 40. Turnaj je určený pre chlapcov a dievčatá od osem do 15 rokov. Vytvorených je spolu osem chlapčenských a jedna dievčenská súťažná kategória. "Sme radi, že sa turnaj koná práve počas vyvrcholenia majstrovstiev Európy vo futbale, na ktorých si úspešne počínala aj slovenská reprezentácia. Dúfam, že pozitívna futbalová atmosféra a iskra preskočí aj na všetkých účastníkov Fragaria cup-u," povedal Benes.

Premiérovo organizátori zaradili do jubilejného ročníka aj tzv. Elite group, ktorú tvoria pozvané tímy z ôsmich krajín v kategórii U12. Ozdobou má byť účasť mládežníckeho výberu FC Liverpool z Anglicka. Okrem zástupcov z Anfieldu prijali pozvanie aj kluby Dinamo Minsk (Bielorusko), Nogometna akademija Krpan&Babič (Chorvátsko), BTS Rekord Bielsko-Biala (Poľsko), ACS Kids Tampa Brašov (Rumunsko), FK Vojvodina Nový Sad (Srbsko), Karpaty Ľvov (Ukrajina) a domáci 1. FC Tatran Prešov, ktorého tím U18 na oplátku pozvali Liverpoolčania koncom júla na ich domáci silne obsadený turnaj za účasti Manchestru United, Tottenhamu, Ipswichu, AIK Štokholm a TPS Turku. Tímy v elitnej skupine odohrajú zápasy medzi sebou systémom každý s každým a majú garantovaný postup do osemfinále, kde budú nasadené. Náklady na pobyt pozvaných tímov hradí usporiadateľ. Podľa Benesa to vyšlo zhruba na 25-tisíc eur.

Turnaj sa bude hrať na ôsmich ihriskách v Prešove a okolí a plochách v Jazdeckom areáli, kde bude umiestnené centrum diania. Celkovo je k dispozícii 14 trávnatých ihrísk a dve plochy s umelým trávnikom. Zápasy v základných skupinách sa odohrajú denne od 8. do 20. hodiny od soboty 2. júla do utorka 5. júla, keď odštartujú vyraďovacie boje. Finálové zápasy a slávnostné vyhlásenie výsledkov jednotlivých kategórií sú na pláne v stredu 6. júla. Súčasťou podujatia bude tradičný slávnostný sprievod mestom, ktorý sa uskutoční v sobotu 2. júla večer. Od 19.15 do 22.00 obmedzí dopravu v meste, kadiaľ nebude premávať MHD. Sprievod bude v tomto roku okorenený bubnovou šou. "Nasledovať bude slávnostné otvorenie a kultúrny program, o ktorý sa postarajú miestne tanečné a hudobné skupiny. Na záver nebude chýbať klasický ohňostroj," uviedol Benes. Ako dodal, program pre deti koncipovali tak, aby okrem futbalu stihli navštíviť aj rôzne atrakcie a zaujímavosti v Prešove a jeho okolí.

V doterajšej histórii sa na medzinárodnom mládežníckom turnaji vo futbale Fragaria Cup zúčastnilo už vyše 2700 klubov z 27 krajín rôznych kontinentov.

(sita)