Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 05. 2012 o 16:46

Strecha rožňavskej tribúny dostane nový šat

autor: Karol Csobadi
1833x čítanéDivoká veterná smršť sprevádzaná hustým lejakom, ktorá sa prehnala Rožňavou 16. 8. 2010 strhla strechu nad tribúnou rožňavského štvrtoligového futbalového štadióna. Po devätnástich mesiacoch od tejto udalosti sa konečne začalo (19. 3. 2012) s rekonštrukciou strechy.

„Dôvodom omeškania neboli finančné prostriedky, nakoľko tie už pred časom vyplatila poisťovňa, ale rekonštrukciu zdržalo výberové konanie firmy, ktoré má práce realizovať a dodávateľské služby. Momentálne sa s prácami finišuje a verím, že najbližší domáci zápas už budú môcť diváci sledovať z tribúny s novučičkou strechou," uistil J. Strelka.

V prvej etape sa vyrovnávali nosné stĺpy a teraz už prebehne zastrešenie tribúny. Podľa slov predsedu SP MFK Rožňava Jaroslava Strelku mali byť práce dokončené do 31. 5. 2012. „Následne, keď už budeme mať novú strechu, uvažujeme taktiež zrenovovať priestory pod tribúnou, aby boli aj šatne a sociálne zariadenia na dôstojnejšej úrovni."

TribunaZhoda náhod: Cirkusanti boli svedkami pohromy i rekonštrukcie. Cirkus Tony sa práve zbieral na odchod. Búrka ich odchod však o niečo oddialila a strecha spadla na jedno z áut. V čase začatia rekonštrukčných prác opäť do Rožňavy dorazil cirkus.