Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 06. 2012 o 12:38

Snina bronzová na turnaji v Nemecku

autor: Marián Škuba
2260x čítanéPo tretíkrát sa dorastenecký výber MFK Snina nasmeroval do Nemecka, kde sa konal už 48. Internationales A - Junioren turnier Solingen cup (pre ročníky 1993 a ml.). A platilo: "do tretice to najlepšie", lebo zisk bronzového umiestnenia je zatiaľ pre Sninčanov najlepší.

Na trojdňovom turnaji sa zúčastnila desiatka tímov (Belgicko, Dánsko, Slovensko - MFK Snina a sedem z Nemecka), hralo sa vo dvoch skupinách na veľkom ihrisku po 2 x 15 min. Jednotlivé stretnutia okomentoval tréner Daniel Drančák.

Resize of P1070230Snina - Union Solingen 0:0

"Možno sa na chlapcoch prejavila aj únava, lebo dve hodiny po príchode sme už hrali. Súpera sme vôbec nepoznali, bol silný, celkovo to však bol zápas bez výrazných šancí. Najbližšie sme mali ku gólu po krížnej strele Drančáka z uhla."

Snina - TuS Duisburg 1:0

Gól: Čop. "Mali sme veľmi veľa šancí, zápas mohol skončiť aj 4:0, čo by malo výrazný vplyv pre naše umiestnenie v skupine, lebo ostatní súperi zdolali Duisburg vyšším rozdielom."

Snina - DJK Dillingen 1:0

Gól: vlastný. "Kľúčový zápas pre umiestnenie v skupine, čo sa následne týkalo možnosti boja o medaily. Po tomto víťazstve sme už nemohli byť v skupine horší, než druhí."

Snina - 1. Sport Solingen/Wald 0:1

"Ak sme sa chceli stať víťazmi skupiny, potrebovali sme vyhrať 4:0. Do zápasu sme tak vstúpili s rizikom rozostavenia 3 - 4 - 4, hru sme veľmi otvorili, ale nedarilo sa nám. Napokon sme ani nevyrovnali, keďže Besehanič nepremenil pokutový kop."

O 3. miesto: Snina - FC Skanderborg (Dán.) 0:0, na pen. 4:1 (penalty premenili: Kapráľ, Bindzár, Budi i Drančák, pripravený bol aj Gašpar, ale ten už kopať nemusel, lebo brankár Kopťár prvé dve dánske zneškodnil) "V zápase sme mali viac z hry, šancu mal Čop, no gól nepadol, a tak došlo až na rozstrel. Ten sme zvládli stopercentne."

 

Resize of P1070272MFK Snina na turnaji reprezentovali: Jozef Kopťár - Jakub Harmaňoš, Lukáš Gašpar, Matej Mandzák, Martin Kapráľ - Tomáš Besehanič, Marek Budi, Eduard Drančák, Matúš Husťák, Šimon Lazorík, Erik Matus - Matej Bindzár, Jakub Čop, Pavol Štofira. Tréner: Daniel Drančák. Kopťára vyhlásili za najlepšieho brankára turnaja. "Chlapci sa na turnaji predviedli v dobrom svetle, čestne reprezentovali klub i mesto Snina."