Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 06. 2012 o 13:28

Memoriál rozhodcu Antona Repeľa

autor: Eugen Magda
1389x čítanéMedzi tradičné júnové futbalové turnaje patrí aj Memoriál Anton Repeľa, ktorý 10. októbra 1962 tragicky zahynul pri páde lietadla neďaleko Újezdu pri Brne. Náš bývalý medzinárodný rozhodca letel do Varšavy, kde ho čakalo medzištátne stretnutie Poľsko – Anglicko. Mal iba 36 rokov, bol v najväčšom rozlete a jedným z najúspešnejších čs. arbitrov v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, ktorý mal pevné zásady a získal nevšedné uznanie.

Na jeho počesť v rodných Lipanoch usporiadajú v túto sobotu už 32. ročník memoriálu s medzinárodnou účasťou. Organizátori miestneho ŠK Odeva privítajú šesť dorasteneckých celkov, ktoré si zmerajú sily vo dvoch skupinách. V prvej v Lipanoch budú hrať FK Poprad, MFK Vranov, Odeva Lipany, v druhej v neďalekej Dubovici sa stretnú 1. FC Tatran Prešov, Partizán Bardejov a poľský celok Fajslawice.

Memoriál sa začne ráno o 8.30 hod. zápasmi Lipany – Poprad, Fajslawice – Prešov, o 10.00 hod. sa stretnú Vranov – Poprad, Bardejov – Prešov a o 11.00 hod. Lipany – Vranov a Fajslawice – Bardejov. Zápasy o konečné umiestnenie budú popoludní v Lipanoch. O 13.45 hod. sa v dueli o 3. miesto stretnú druhí zo skupín a vo finále o 15.15 hod. sa predstavia víťazi skupín.

Podujatie je zaslúženou úctou a spomienkou na rozhodcu, ktorý začal udávať moderný trend v rozhodovaní a verme, že turnaj bude opäť užitočnou konfrontáciou síl pre novú futbalovú generáciu, pre ktorú sú takéto akcie poučné a vždy vítané.