Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 06. 2012 o 15:09

Memoriál Antona Repeľa vyhrali Lipany

autor: Eugen Magda
1466x čítanéZa účasti šiestich družstiev zorganizovali v sobotu 23. júna v Lipanoch 32. ročník Memoriálu bývalého medzinárodného futbalového rozhodcu Antona Repeľa v kategórii dorastencov.

Zo skupiny A postúpil do finále domáci ŠK Odeva, ktorý vyhral skupinu bez straty kvetinky, keď vyhral obe stretnutia, strelil osem gólov a nedostal ani jeden. V skupine B triumfoval ObFZ Prešov s jedným víťazstvom a remízou.

Vo finále Lipany zdolali Prešov 3:0 (1:0) gólmi Tomčufčíka, Kolpaka a Pydu. Ich káder tvorili hráči Drahus, Roba, Imrich, Šejirman, Varga, Kolpak, Rokošný, Janič, Polomský, Štok, Tromčufčík, Jacko, Havrila, Mokrý Jabcon, Nemergut a Pyda, ktorí triumfovali pod vedením trénera Jána Varechu. Súboj o tretiu priečku sa stal korisťou ObFZ Vranov, ktorý triumfoval nad Bardejovom 5:1 (3:0). Na ostávajúcich stupienkoch skončili: 5. Fajslawice (Poľsko), 6. ObFZ Poprad. Za najlepšieho hráča turnaja vyhlásili Tomáša Janiča (Lipany), strelcom sa stal jeho klubový spoluhráč Slavomír Tomčufčík s tromi gólmi a brankársku poctu prevzal Dominik Staško (Prešov). Dodajme, že na jeseň bude 50 rokov od leteckej tragédie, pri ktorej zahynul vtedy iba 36-ročný vynikajúci medzinárodný rozhodca, takže nemal tú možnosť skončiť kariéru ešte na väčšom výslní, hoci mal na to všetky predpoklady.

Putovný pohár odovzdali víťaznému lipianskemu kolektívu a ďalšie trofeje družstvám a ocenenia jednotlivcom synovia Antona Repeľa Miloš a Stano spolu s prezidentom ŠK Odeva Jozefom Križalkovičom a cenu najlepšiemu strelcovi Slavomírovi Tromfuvčíkovi bývalý čs. reprezentant Ladislav Petráš, pod ktorého taktovkou potom pred vyše 800 divákmi Internacionáli Slovenska vyhrali nad bývalými hráčmi Lipian 6:1. Už len dodajme, že samotný turnaj mal nielen dobrú spoločenskú úroveň, akú si osobnosť Antona Repeľa zaslúži, ale nesklamal ani po športovej stránke čo dokumentovala aj skutočnosť, že v ôsmich zápasoch padlo 32 gólov, z ktorých si 11 pripísali na svoj strelecký účet domáce futbalové nádeje.