Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 08. 2012 o 12:37

Zemplínske derby Trebišovu

autor: Marián Škuba
1266x čítanéSezónna ouvertúra Keno 10 III. ligy východ postavila na jeden trávnik zemplínskych susedov. Trebišovčania sa vďaka postupu Ružinej do II. ligy v súťaži zachránili, Humenné sa po roku do úrovne súťaží riadenej SFZ vrátilo.

Tribúna zatrnula hneď v 9. min., keď po brejku Karnaja podcenil Sudimák súboj s Kirvejom, domáci gólman istú loptu stratil, od Kirveja putovala ku Karnajovi, potom do prázdnej brány, ale AR signalizoval ofsajd. V 16. min. opäť Kirvej vypichol loptu (tentokrát obrancovi), ale Karnaj z 18 m mieril nad. Slavoj dal o sebe vedieť až v 20. min., keď priamy kop Vaľka kryl Bálint. O tri minúty Capko vyzvŕtal Demčáka, vnikol do šestnástky a zákrok Parasku zabránil jeho tutovke. V 26. min. napriahol z 30 m Dysko, Sudimákovi lopta cez prsty prepadla ponad hlavu a skončila na brvne. Po uličke Legdana na Kirveja bol už domáci brankár pozorný. V 31. min. odcentroval Kotľár, lopta sa v humenskej päťke odrážala od nôh, až ju napálil Jurov do vlastnej žrde. Hneď o minútu sa však už domáci tešili, lebo E. Lukáč si naviezol loptu od čiary na hranicu šestnástky, Bálint uvidel loptu neskôr a na strelu k bližšej žrdi bol prikrátky. Gólman 1. HFC následne zvládol brejk Kotľára i priamy kop Capka, keď lopta na päťke nepríjemne skočila.
Druhý polčas začal humenskou krídelnou akciou, Karnaj z päťky skóroval, ale AR 2 určil ofsajd. Iniciatívu prebrali domáci a hrdinom bol Bálint: strelu Vaľka (54.) zo 14 min. reflexívne vyrazil, jedovku Vaľka (56.) vyrazil z čiary s pomocou Pa. Šuľáka (stehnom), kryl strelu Kotľára i jeho brejk (58. i 59.), v 76. min. po chybe Pa. Šuľáka postupoval Takáč 30 metrov sám, ale Bálint strelu z 8 m nohou vyrazil. Medzitým (64. min.) po zrážke hlavami museli striedať Mižík (obočie) - Kirvej (temeno hlavy). Domáca poistka prišla v 80. min., spätnú prihrávku zúročil E. Lukáč z 10 metrov. Humenčania sa nevzdali, akcia Legdan - Pa. Šuľák pokračovala centrom a gól Karnaja stav znížil. Vabank hostí znamenal akciu Slavoja v 90. min., Bálint dobre vybehol, zle stúpil na nohu ostal ležať (signalizoval striedanie), hralo sa ďalej, domáci dobýjali bránu, ale humenská hráčska hradba tiel trikrát odolala.

TREBIŠOV - HUMENNÉ 2:1 (1:0)

Góly: 32. a 80. E. Lukáč - 88. S. Karnaj
Strely/na bránu: 15/9 : 8/4
Rohové kopy: 6:2
Žltá karta: Dysko (Humenné)
Rozhodoval: Vlčej
Divákov: 400
Slavoj: Sudimák - Patkanóci, M. Olah, Mižík (65. M. Koscelník), J. Vaľko - M. Lukáč, V. Deme, J. Capko, E. Lukáč - E. Takáč (89. Gracer), J. Kotľár. Tréner: Vladimír Rusnák ml.  
1. HFC: R. Bálint (90. D. Vohár) - D. Demčák, M. Paraska, Pavol Šuľák, D. Dysko - P. Jurov, C. Vasiľ, Peter Šuľák, D. Legdan - R. Kirvej (65. T. Kuzma), S. Karnaj. Tréner: Jaroslav Varchola.

Vladimír Rusnák ml. (Trebišov): "Na prvé kolo sezóny to bol celkom dobrý zápas, hralo sa hore - dolu. V prvom polčase sme spravili dve obrovské hrúbky, za ktoré nás mohol súper potrestať, po prestávke sme si vypracovali kvantum šancí, bez odozvy, výsledok mohol byť jasný, no napokon sme sa v závere o tri body aj obávali. Bol to náročný zápas pre nás i Humenné, lebo na oboch stranách chýbalo viacero hráčov. V prvom kole nám šlo najmä o víťazstvo a to máme."

Jaroslav Varchola (Humenné): "Nastúpili sme oklieštení, do zápasu sme vstúpili so zámerom defenzívne vykrývať našu časť ihriska, čo sa nám celkom darilo, ba mali sme aj dve dobré brejkové možnosti, gól so signalizovaným ofsajdom, brvno... Inkasovali sme po peknej individuálnej akcii, po prestávke mali domáci viac šancí, ale gól strelili až v čase, keď sme sa rozhodli riskovať. Premiešali sme posty, aj korigovali, ale na remízu už bolo neskoro. Mladíci sa snažili, absenciu skúsených bolo badať, no pri troške šťastia sme mohli "remízku" aj uhrať."