Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 08. 2012 o 05:49

Nováčik potrápil favorita

autor: Ladislav Kaplár
4043x čítanéKrst ohňom prežili hráči Krišovskej Lieskovej v úvodnom kole VI. Ligy Zemplín. Nováčik súťaže, ktorý sa dostal do kolotoča šiestej ligy na poslednú chvíľu, vycestoval na horúcu pôdu do Čičaroviec. Začiatok zápasu bol pre nich ako z najhoršieho sna. V 2. minúte mali domáci výhodu pokutového kopu, ale Nagy ponúknutú šancu nevyužil. Domáci fanúšikovia však dlho nemuseli smútiť. Gólová radosť v priebehu minúty vypukla až dvakrát, keď sa presadili Tarczy a Nagy. Rýchle góly nováčika nezlomili, práve naopak. O historický prvý gól v ligovej súťaži sa postaral ako správny kapitán stredopoliar Majoroš po peknom vysunutí od Baloga. Zaujímavý zápas pokračoval viacerými príležitosťami a osobnými súbojmi. Vyrovnávajúci gól mal na kopačke Balog, ale strážca domácej svätyne Filo podržal svoje mužstvo a zlikvidoval samostatný nájazd. Futbalové príslovie nedáš- dostaneš sa aj teraz potvrdilo. V 33. minúte krížnou strelou zvýšil na 3:1 stredopoliar Nagy. Domáci celok v druhom dejstve ubral z tempa a nasadenia, čo sa im mohlo vypomstiť. Hostia vycítili šancu a neraz prevetrali domácu obranu. Aktivitou hýril mladučký Balog, ktorý svojou technickou vyspelosťou platil na domácich. V závere si vytvorili obe mužstvá niekoľko šancí na skórovanie, zazvonili žrde, ale viac gólov už nepadlo.

TJ Družstevník Čičarovce – OŠK Krišovská Liesková 3:1 (3:1)

G: 15. Tarczy, 16. a 33.Nagy – 20. Majoroš

ŽK: Černej, Bačo – Mikula

R: Treščák, D: 300

TJ: Filo – Szakala, Černej, Ovák, Kulcsár (65. Bačo) – Hornyák (60. Kendy), Tarczy, Nagy, Novák (81. Tóth) – Molnár, Kerékgyárto.

OŠK: Tóth – Popély, Palágyi, Mihók, Matyi – Vinc (45. Pularecký), Drančák, Majoroš, Balog (75. Mikula) – Kulcsár, Balog (85. Ádi).

Tomáč Nagy (Čičarovce): "Privítali sme nováčika súťaže, ktorého dobre poznáme a máme tam veľa kamarátov. Vedeli sme, že to bude náročný zápas, aj napriek tomu sme chceli zvíťaziť väčším rozdielom. Podarilo sa nám streliť dva góly po sebe, hostia však diskutabilne vyrovnali. V ďalšom priebehu sme pridali tretí gól, čo nás asi upokojilo. Do druhého polčasu sme vstúpili ležérne, robili sme chyby v každej formácii. Hostia hrali trpezlivo, majú niekoľko hráčov, čo vedia podržať loptu a vytvorili si aj niekoľko príležitostí. Víťazstvo sa nám však podarilo udržať a vyhrali sme 3:1."

Július Tamaška (tréner K. Lieskovej): Úprimné povedané pred zápasom sme mali obavu, že dostaneme debakel. Mali sme málo času na prípravu do tejto súťaže a podľa našich názorov Čičarovce majú dobre pripravené mužstvo v súťaži a jeho celok je silný ašpirant na postup. Moje mužstvo splnilo všetko do poslednej bodky, čo sme si povedali v kabíne. Podľa mňa sme boli vo väčšej časti zápasu vyrovnaným súperom domácim."

Július Majoroš (kapitán K. Lieskovej): "Na zápas sme sa poctivo pripravovali a mali sme aj menšie obavy. V prvom polčase domáci celok mal viac hry, kombinačne nás prevyšoval, je zohratejší celok a právom patria k špici tejto súťaže. V druhom polčase sme nezložili zbrane, bojovali sme a určite sme boli vyrovnaným súperom domácim a čo ma osobne teší, že sme kondične neodpadli v tejto veľkej horúčave."