Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 08. 2012 o 09:47

Humenné - Poprad 1:2

autor: Marián Škuba
1157x čítanéTIPOS (KENO 10) III. LIGA - 2. KOLO ŠK FUTURA Humenné - Poprad 1:2 (0:1)

Stretnutiu predchádzala minúta ticha za Tomáša Labuna, 26-ročného verného fanúšika humenského futbalu... Humenčania začali odhodlane a už do 5. min. zahrávali tri rohové kopy. Udrelo však v 14. min. na opačnej strane, lebo po centri hlavičkoval Michlík z hranice päťky do brvna a v dorážke halfvolejom dopravil do siete loptu loptu Kubus. Domáci odpovedali v 19. min. strelou Legdana z 20 m nad, následne Jakubčova strela skončila v náručí Huszárika. Hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami, popradský kapitán Kočiš mieril nad, v 31. min. strela Legdana skončila u Huszárika. Do prestávky stála za zmienku už iba tečovaná strela Parasku z rohu šestnástky.
Práve domáci kapitán začal II. polčas nepresným priamym kopom, v 52. min. sa hľadisko nadýchlo, keď Karnaj vypichol loptu Pitoňákovi, postupoval sám na Huszárika, ale ten reflexívne zasiahol. Do šance sa dostal aj súper, keď Kubus z 10 m mieril nad. V 59. min. jedovka Pa. Šuľáka z priameho kopu tesne minula šibenicu, o dve minúty po centri do humenskej šestnástky nastal závar a Pitoňák napol z uhla bočnú sieť. Druhá humenská šanca sa udiala v 64. min. z akcie Čopák - Karnaj - Kuzma, ktorého krížnu strelu z 12 m Huszárik vyškriabal na roh. Striedajúci popradský Šproch využil svojui rýchlosť cez trojicu obrancov, loptu na päťke nik nezasiahol, avšak v 77. min. trafil špílmacher Kočiš z priameho kopu ponad múr presne k žrdi. Akcia Paraska - Vasiľ - Karnaj strelou z otočky z hranice šestnástky určila tiež výstavný gól, ale keďže hlavičkám Parasku i Čopáka v závere chýbala presnosť, body putovali pod Tatry.

Góly: 78. S. Karnaj - 14. Kubus, 77. Kočiš
Žlté karty: Čopák, Legdan - Šproch
Rohové kopy: 8:6

Strely/na bránu: 12/5 : 12/5
Rozhodoval: Kakaščík
Diváci: 350
Najlepší hráči: Karnaj - Kočiš
ŠK FUTURA: Vohár - Demčák, Pavol Šuľák, Peter Šuľák (60. Čopák), Dysko (72. C. Vasiľ) - Paraska, T. Kuzma - Jurov, Ledgan, Jakubčo - S. Karnaj. Tréner: Jaroslav Varchola.
FK: Huszárik - Ondruš, Pitoňák, Janigoš, Bendík - Rams, Palutka, A. Kočiš, Kubus (89. Monka) - Michlik, Orenič (46. Šproch, 90. Bolcar). Tréner: Vladimír Lajčák.