Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

31. 08. 2012 o 11:29

Strelecký koncert útočníka Szaba

autor: Ladislav Kaplár
4927x čítanéV dohrávke 2. kola V. ligy Zemplínska narazili na seba mestske kluby. Domáci MFK Veľké Kapušany nastupoval na tento zápas z pozície posledného celku v tabuľke. Pred svojími fanúšikmi už chcel pretrhnúť negatívnu sériu bez víťazstva a odpútať sa z dna piatoligového pelotónu. Hosťujúci MFK Sobrance zažíva taktiež menšiu hernú krízu, ale napriek tomu cestoval do Veľkých Kapušian s úmyslom získať nejaký ten bod.

Zápas sa začal vo vysokom tempe. Hostia začali sympatickým tlakom a jeho vyústením bola tutovka obrancu Pavlinu, ale ten z 10 metrov prestrelil opustenú bránu. Domáci celok pozorne bránil, rozumne prehusťoval stred poľa a čakal na chybu v hosťujúcej obrane. Po prvých náznakoch z väčšej diaľky sa regionálne derby zmenilo na strelecký koncert jednéhu hráča. Útočník Szabó sa blysol úctihodnými štyrmi gólmi a nebolo pochýb, kto bude mužom zápasu. Treba podotknúť, že počas celého zápasu domáci celok hral agresívnejšie, bojovnejšie a zaslúžene porazil svojho regionálneho suseda. Víťazne oslavy prepukli v domácej kabíne len po prvý raz v prebiehajúcej sezóne, a tak hrdina zápasu neskrýval svoje pozitívne pocity: „Po dlhej dobe sme konečne pocítili pocit z víťazstva. Hrali sme zodpovedne, každý jeden z nás hral to, čo sme si povedali pred zápasom. Určite nám veľmi pomohol prvý gól, ktorí sme strelili. Pri prvom góle som dostal ideálny center na hlavu od Vaškya, obrancovia trošku zaspali a lopta doplachtila do ich brány. Druhý presný zásah prišiel v pravý čas pred koncom prvého polčasu a vtedy sme si už začali veriť, že tento zápas môžeme dotiahnuť do úspešného konca. V druhom polčase sa naša hra nezmenila, hrali sme pozorne, trpezlivo, na rýchle brejky, s čím si hostia nevedeli rady. Hrali na nakopávane lopty, čo nám vyhovovalo. Tretí gól už definitívne zlomil odpor hostí, ktorí sa už viac menej zamerali na rečnenie s rozhodcom. Gólové hody na tomto zápase sa mi podarilo dovŕšiť v závere zápasu. Som veľmi šťastný, že som svojimi štyrmi gólmi prispel k veľmi cennej výhre môjho mužstva. Musím pochváliť celé mužstvo za disciplinovaný a bojovný výkon. ” dodal na záver usmiaty hrdina.