Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 09. 2012 o 10:40

Nováčikovská deľba

autor: Marián Škuba
1212x čítanéHumenčania pred týždňom doviezli tri body zo Spiša, ale následne remízou doma o časť získaného prišli. V súboji nováčikov III. ligy (skupina Východ) sa zrodila remíza.

ŠK FUTURA Humenné - Martin 1:1 (0:0)

Súperi od úvodu vsadili na útočné snahy, avšak zlyhávali na dobre pripravenej hre obranných formácií vrátane brankárov. Prvým streleckým pokusom bola Bačíkova strela vedľa v 7. min., tento hráč bol aktívny aj naďalej, keď dvakrát ohrozil súperovu bránku. Hostia uvidli do činnosti Madeju po rohovom kope a následne tvrdých atakoch, ktoré humenský gólman s prehľadom likvidoval. Hralo sa hore - dolu, po Jakubčovej strele v 16. min. sa vyznamenal Pronaj. O dve minúty po rýchlej akcii Hreško napol iba bočnú sieť. Horúco bolo v 30. min. na humenskej strane, keď po faule Jakubča mal Remeň výhodu priameho kopu - napálil domácich obrancov a opakovaná jedovka Kačáka letela nad. V 37. min. po rohovom kope hostí bombu Špirka humenský obranný val s námahou odvracal.
Po prestávke bolo jasné, že mužstvá budú hrať agresívnejšie so snahou o rozhodujúci gól. Pribudlo súbojov jeden na jedného, ale aj tvrdších zákrokov. O výsledku sa rozhodlo v priebehu dvoch minút: v 52. min. priamy kop Jakubča zastavil Bačík a krížnou strelou otvoril skóre. O dve minúty podobný pokus Mareka Facunu znamenal vyrovnanie. Ďalšie strely už úspešné neboli, zvyšoval sa počet faulov a technických chýb, ofsajdov. V 66. min. Madeja korunoval svoj výborný výkon zákrokom zápasu po tvrdej strele Špirka, keď vytlačil loptu spod brvna. Útočné snahy pokračovali, avšak nervozita už nedovolila mužstvám strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Rýchly, útočný, ale v koncovke nepresný futbal priniesol obom celkom po bode.

Góly: 52. Bačík - 54. Marek Facuna
ŽK: Peter Šuľák, Čopák - Thomka, Remeň
Rozhodoval: Kačenga
Divákov: 270
ŠK Futura: Madeja - Pe. Šuľák, Paraska, L. Čopák, Pa. Šuľák - Jurov, Hreško (82. C. Vasiľ), Jakubčo, Legdan (77. Kirvej) - S. Karnaj, Bačík. Tréner: Jaroslav Varchola.
MŠK Fomat: Pronaj - Bizik, Romančík, Kačák (80. Peržeľ), Špirko, Thomka, Škuta (74. Kollár), Ižip, Garaj, Remeň, Marek Facuna (64. Matej Facuna). Tréner: Stanislav Ruman.

Jaroslav Varchola (ŠK Futura Humenné): "Začali sme dobre, vytvorili si tlak i šance, avšak bez úspechu. Po dvadsiatich minútach sa súper postavil, prevzal iniciatívu v strede poľa, bol nebezpečný. Aj úvod druhého dejstva bol v našich rukách, ujali sme sa vedenia, škoda rýchleho vyrovnania po voleji takmer z čiary. Aj potom sme mali šance, ale Bačík z päťky neuspel. Ak chceme vyhrávať, takéto šance sa musia premieňať. Chlapci bojovali, šli naplno, zaslúžia si pochvalu, i keď túžené tri body sme nezískali."