Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 09. 2012 o 09:45

Z Oravy s jedným bodom

autor: Marián Škuba
1070x čítanéPred týždňom ostali Humenčania po domácej remíze 1:1 smutní, teraz je pre nich vonku získaný bod aspoň malou náhradou.

Na ihrisku v Námestove, mestečku pri Oravskej priehrade, sa stala rezultátom deľba bodov. Futbalisti spod Vihorlatu neboli ďaleko ani k víťaznému gólu, avšak aj domáci mali šance. A tak suma-sumárum... každý bod z vonku sa ráta ako plusový.
Všetko podstatné pre výsledok sa udialo do prestávky... V 7. minúte Bačík spätnou prihrávkou uvoľnil Vasiľa, ktorý však trafil iba žrď, opakovaná strela Bačíka z päťky cieľ tesne minula. V 10. min. dali o sebe vedieť aj domáci: jedovku Jaworeka zrazil na roh Pa. Šuľák, po jeho zahraní hlavičkoval Siman do brvna a nebezpečenstvo hasil Paraska. V 19. min. však už spolupráca Jaworek - Kmeť skončila gólom. Humenská radosť prišla v 31. min., keď kolmú prihrávku Vasiľa využil strelou popri vybiehajúcom brankárovi Bačík.
Humenská výprava sa predstavila na Orave v oklieštenej zostave. "Chýbal vykartovaný Čopák a chorý Karnaj, pridalo sa k tomu aj zranenie Jakubča po hodine hry. Z tohto pohľadu vnímam remízu 1:1 ako dobrý výsledok, i keď škoda týchto absencií, lebo dalo sa získať aj viac. V danej situácii, ktorá nás zastihla sme aj s remízou spokojný," začal hodnotenie duelu Martin Friga.
Pred týždňom ostali humenskí futbalisti z domácej remízy veľmi sklamaní, chceli stratu rýchlo zaceliť. Podarilo sa to aspoň z časti. "Je to pre nás mierna safisfakcia, máme aspoň bod, avšak chceli sme uspieť naplno. Teraz nás čaká derby s Vranovom, doma sme ešte v sezóne nevyhrali a už je najvyšší čas túto sériu pretrhnúť, aby sme sa v tabuľke dostali do pokojnejších miest tabuľky," podotkol manažér ŠK Futura Humenné.
Po sérii štyroch prehier získali humenskí futbalisti päť bodov v rade (jedno víťazstvo, dve remízy). Znamená to príchod formy? "Tí, čo ma poznajú, respektíve so mnou na začiatku sezóny komunikovali, vedia, že som predpovedal náš nárast kvality po príchode zranených futbalistov. Žiaľbohu v prípade Ljubarskeho to stále nie je dobré, čo nám samozrejme chýba, ale aj napriek tomu sa to uberá postupne pozitívnym smerom," dodal Martin Friga.

 

Námestovo - Humenné 1:1 (1:1)

Góly: 19. Kmeť - 31. Bačík.

ŽK: Kosmeľ, Baričák, Jaworek - Paraska, Legdan, Dysko.

Rozhodoval: Sedlár.

Divákov: 250.

Námestovo: Smataník - Kmeť, Habiňák, Šmiheľ, Kosmeľ, Stašiniak, Baričák (79. Snovák), Kasan, Siman, Jaworek, Brčák (84. Lúchava). Tréner: P. Strapáč.

Humenné: Madeja - Peter Šuľák, M. Paraska, Pavol Šuľák, Dysko (82. Demčák) - Jurov, Hreško, Jakubčo (66. Kirvej), Legdan - C. Vasiľ - M. Bačík. Tréner: J. Varchola.