Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 09. 2012 o 09:08

Pred šlágrom Pušovce – Šarišské Michaľany

autor: Daniel Dedina
1865x čítanéZápas ako remeň. Zápas pravdy. Takto a podobne sa dá označiť víkendový duel VI. ligy Šarišskej skupiny Pušovce – Šarišské Michaľany. Bilancie oboch tímov sú veľavravné, domáci ešte nestratili ani bod, vyhrali zatiaľ všetkých sedem duelov, a v ničom nezaostáva ani nováčik zo Šarišských Michalian, ktorý ale vôbec bojazlivého nováčika nepripomína, zatiaľ zaknihoval päť výhier, jednu remízu a jednu prehru.

Oba tímy od začiatku pevne kráčajú za svojím cieľom, obaja sa netaja postupovými ambíciami, preto ich vzájomný zápas môže veľa napovedať do ďalšieho vývoja. Líder by v prípade výhry ušiel svojmu súperovi už na osem bodov, naopak hostia by si plným ziskom ešte viac posilnili sebavedomie a zároveň stiahli náskok súpera na dva body. Pred duelom, ktorý má úvodný výkop naplánovaný na 15. hodinu v nedeľu, 23. septembra, sme spravili minianketu s oboma trénermi. Ich odpovede vám prinášame v nasledujúcich riadkoch. 

 

 1. Cez víkend vás čaká šláger kola, súboj prvého s tretím. Ako sa na zápas pripravujete, čo očakávate od tohto merania síl? Ako by ste pozvali divákov na tento zápas?
 2. Ako je na tom káder zdravotne? Nastúpite v plnej sile?
 3. Čo poviete na margo vášho súpera? Čo viete o súperovi – Šarišských Michaľanoch, v čom sú jeho prednosti a kde má slabiny?
 4. Váš tip na výsledok?
 5. Ako by ste doplnili túto vetu? „Po zápase budem spokojný, keď...“

 

Tomáš Suslo, tréner FK Rozvoj Pušovce

 1. Na tento duel sa zodpovedne pripravujeme, ale tak činíme pred každým duelom. Očakávame atraktívny futbalový zápas a, samozrejme,pusovce-fotoupravene víťazstvo domáceho mužstva. Aj touto formou by som rád pozval všetkých divákov do nášho stánku, kde ich v kultúrnom prostredí bude čakať kvalitný zápas.
 2. S veľkou pravdepodobnosťou by sme mali nastúpiť kompletní. Káder je po zdravotnej stránke skonsolidovaný, netrápia nás žiadne vážnejšie zranenia.
 3. Kvalitný súper, ktorý disponuje skúsenými hráčmi, ako aj hráčmi, ktorí prešli mládežníckymi kategóriami v Tatrane Prešov. Väčšina hráčov hrávala vyššie súťaže, kde získali mnoho skúseností.
 4. Veľmi ťažko tipovateľný zápas, ja sa toho radšej zrieknem.
 5. ...bude rozdiel v tabuľke medzi týmito súpermi 8 bodov.“

               

 

Andrej Keresteš, tréner OŠFK Šarišské Michaľany 

 1. Príprava na stretnutie s Pušovcami prebiehala v klasickom rytme, v ničom sa nevymykala bežným štandardom v porovnaní s prípravamimichalany-fotoupravene na ostatné  stretnutia. Opäť teda očakávam, že naši hráči podajú zodpovedný výkon. Verím že na stretnutie príde početná skupina divákov, na naše domáce stretnutia chodí zhruba 450 – 500 fanúšikov, predpokladám, že teraz v Pušovciach to bude ešte vyššie číslo. Zároveň som presvedčený, že tí, čo zavítajú do hľadiska, uvidia kvalitný futbal, nakoľko obe družstvá disponujú kvalitných hráčskym potenciálom.
 2. Niektorí hráči majú ešte z posledného domáceho stretnutia menšie zdravotné problémy, do nedele ale budú v poriadku. Čaká nás šláger jesene, spravíme všetko preto, aby sme nastúpili v plnej sile!
 3. Samozrejme, že o súperovi máme informácie, vieme o jeho silných stránkach, v útoku je nebezpečný srbský futbalista Andrič, zatiaľ najlepší strelec tejto súťaže, ale ani ďalší hráči nezaostávajú, či už Hricov, Eliáš, alebo ďalší. Tak ako každé družstvo, aj náš najbližší súper má zároveň aj slabiny, ale to, či ich dokážeme využiť ukáže až samotný zápas.
 4. Netipujem, ale pevne verím, že toto meranie síl neprehráme.
 5. Zopakujem predchádzajúcu odpoveď a teda ...tento zápas neprehráme.“