Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 10. 2012 o 20:00

Pozvánka na 11. kolo - VI. liga Šarišská

autor: Attila Mikloško
1493x čítanéNedeľňajšie 11. kolo VI. ligy šarišskej môže veľa napovedať pre nasledujúci vývoj v tejto tohtoročnej zaujímavej súťaži.

Šláger kola sa tentoraz odohrá v Beloveži, ktorá netají svoje postupové ambície a potvrdzuje to aj svojími výsledkami a postavením v tabuľke. Pri víťazstve nad kvalitným lídrom z Pušoviec by sa za istých okolností (víťazstvo nad Pušovcami švorgólovým rozdielom a strata čo i len bodu Šarišských Michalian) mohla vyšvihnúť aj na prvé miesto v tabuľke. Pušovce majú však svoju silu, takže očakávam od tejto dvojice výborný futbal pred početnou diváckou kulisou. Beloveža doma nestratila ani bod a rovnako aj Pušovce majú na ihriskách súperov plný bodový zisk.

Susedia v tabuľke Gaboltov a nováčik Dlhá Lúka zabrali v minulom kole naplno. Gaboltov vyhral na ihrisku v Chmiňanoch a Dlhá Lúka doma nad Jakubanami, takže tri body budú oboch lákať na zaistenie si pokojnej pozície v tabuľke pred zimnou prestávkou. Dlhá Lúka to vonku vie, takže dajme sa prekvapiť ako sa tento zápas zaujímavý skončí.

Malcov túži zaiste po tom istom, v Šibe dokázal doviesť  stretnutie do víťazného konca a získal všetky body, no naopak trápiace sa Chmiňany prehrali opäť svoj domáci zápas a ich momentálna situácia v súťaži nie je veru vôbec ružová. Chmiňany už raz vonku vyhrali, ale Malcov je doma veľmi silný a zaiste sa pokúsi na domácej tráve o trojbodový zisk.

DSC 7080

Šarišské Michaľany vyhrali bez akýchkoľvek problémov v Uzovciach a ich súper Šiba v minulom kole doma podľahla Malcovu, preto nepredpokladám že pri kvalite Šarišských Michalian by mohla pomýšľať na zisk čo i len jedného bodu. Šarišské Michaľany doma ešte iba raz inkasovali a to s Belovežou a všetky štyri domáce zápasy vyhrali rozdielom troch gólov, takže to svedčí o tom že hostia to budú mať na dlhom a širokom michalianskom trávniku veľmi ťažké.

DSC 6858

Šesťbodový zápas mužstiev pohybujúcich sa tesne nad chvostom tabuľky môže jednému z nich pri plnom bodovom zisku veľmi pomôcť. Záborskému sa v tejto sezóne vôbec nedarí, ale raz sa chytiť musí. Záboršťania sa budú určite veľmi snažiť,  aby si to v nedeľu odniesli práve Uzovce, ktoré vonku získali zatiaľ iba jeden bod.

Nepríjemný súper z pozície za vedúcou štvorkou Šarišské Dravce zavíta do Záhradného, ktoré určite postupový boj ešte nevzdalo, takže to bude prestížny zápas ako remeň. Záhradnému doma ešte žiaden súper nerozvlnil sieť, ale Dravčania sa určite posnažia domácich potrápiť a nulu inkasovaných gólov na ich konte budú chcieť zaiste zmazať.

Župčany nastúpia na "majstrák"  v Jakubanoch predpokladám s cieľom vymazať dva mínusové bodíky na svojom konte, ale nebude to veru pre nich jednoduchá úloha, lebo v piatich zápasoch vonku strelili zatiaľ len jeden gól a pripísali si iba jeden bod. Hráči Jakuban sa určite postarajú o to, aby to nemali hostia na ich horúcej pôde jednoduché a urobia všetko pre plný domáci zisk k svojmu doterajšiemu  jedinému získanému bodu.

Môžeme sa v tomto 11. kole dočkať už aj nového lídra tabuľky. Dôležitejšie je však, aby v majstrovských stretnutiach VI.ligy šarišskej padalo čo najviac gólov a futbalisti nech  nechajú na ihiskách všetky svoje sily a futbalové srdce. Verím, že uvidíme v nedeľu na siedmych šiestoligových  štadiónoch  kvalitný a oku lahodiaci futbal ktorý poteší čo najväčšie množstvo divákov.

 

VI. liga šarišská (dospelí) 11. kolo 14. 10. 2012 o 14.30 hod.: Gaboltov - Dl. Lúka (Maček, Kunst, Feckanin ml., Vizvári), Malcov – Chmiňany (Lenková, Leferovič, I. Havrila, Pečarka), Š. Michaľany – Šiba (Darivčák, Kovaľ, Šuba, Kunzo), Záborské – Uzovce (Černica, Prokša, E. Kočiš, Šafranko), Záhradné - Ś. Dravce (Firda, Rumančík, Kurňava, Šproch), Beloveža – Pušovce (Jevín, Jonáš, Novák, Gábor), Jakubany – Župčany (Turcsanyi, L. Tóth, Martinko, Tkáčik).

DSC 7098

 Fotografie sú zo zápasu Pušovce - Š.Michaľany 0:1, autor Ladislav Lukáč.