Hodnotenie 13. kola - IV. dorastenecká liga šarišská

autor: Attila Mikloško
1528x čítané

IV. dorastenecká liga šarišská pokračovala cez víkend už 13.kolom.

Dorast Šarišských Michalian po štyroch  predchádzajúcich prehrách v rade (odohral síce tri zápasy na ihriskách súperov), už konečne pretrhol smolu a  na domácej pôde zvíťazil. Michalianskí dorastenci nastúpili v sobotu popoludní na svoj šesťbodový zápas pravdy, proti chlapcov z neďalekej Dulovej Vsi. Do svojho súpera, ktorý hniezdil v tabuľke tesne nad ními (12. miesto v tabuľke pred 13. kolom), sa od začiatku stretnutia poriadne zahryzli a bolo len otázkou času, kedy domáci futbalisti otvoria skóre tohto zápasu. Čakanie na úvodný gólový zápis trvalo  však až do 23. minúty.  Vtedy po rohovom kope si obranca hostí D. Šinglár nešťastne vrazil loptu do vlastnej siete, a tak  sa Michaľany ujali vedenia. V nasledujúcom priebehu zápasu mali domáci dorastenci hru už úplne pod kontrolou a pridali aj ďalšie tri pekné góly. Hostia znížili až v úplnom závere stretnutia,  keď po peknom lobe prekonali  P. Štvartáka v bráne domácich, V. Hudák  a tak znížil tak na konečných 4:1 pre Šarišské Michaľany.

P1011228

Ukázalo sa, že keď michalianský dorastenecký výber nastúpi v plnej sile (do zostavy sa po zraneniach vrátili brankár P. Švarták, obrancovia M. Kovaľ, P. Zošš, R. Pytlík a záložník P. Magáč) a ešte k tomu aj s odhodlaním urobiť všetko pre víťazstvo, tak sa k tomu cieľu aj naozaj dopracuje. Domáci chlapci podali na všetkých postoch zodpovedný, disciplinovaný výkon podložený patričnou dávkou bojovnosti. Ukázali okrem toho aj viacero pekných technických akcií a aj keď súper kládol  počas celých deväťdesiat minút odpor, v konečnom dôsledku  dorast Dulovej Vsi  po všetkých futbalových stránkach prevýšili a úplne zaslúžene zvíťazili.

P1011227

Tréner domácich Martin Dolinský k zápasu povedal: “Získali  sme veľmi dôležité tri body a keď k ním moji zverenci  pridajú v posledných dvoch, alebo možno aj troch jesenných kolách aj nejaké  ďalšie  - hráme vonku v nasledujúcom kole v Pušovciach a potom doma so Župčanami, okrem toho sa odohrá zrejme aj jarná predohrávka v Bardejovskej Novej Vsi - postavenie môjho družstva v tabuľke sa  zmení  verím  radikálne k lepšiemu. Momentálny tabuľkový stav je dosť zavádzajúci a skresľuje skutočnosť, lebo aj s týmito spomínanými zápasmi odohrá náš dorast na jeseň celkovo iba šesť zápasov doma, ale až deväť vonku. Po zimnej konsolidácii kádra bude jarná odveta určite pre náš tím úspešnejšia a zaradíme sa k družstvám pokojného stredu tabuľky IV. ligy šarišskej.“

P1011226

K ďalším víkendovým zápasom 13.kola IV. ligy šarišskej:

Vedúci Malcov iba remizoval v Raslaviciach, ale napriek tomu si udržal vedúce postavenie v štvrtoligovej  dorasteneckej tabuľke. Šesťgólová úroda bola príjemným spestrením tohto kvalitného mládežníckeho merania síl.  Ústrednými postavami tohto majstrovského stretnutia boli dvojgólový strelci a to domáci M. Militoris a hosťujúci P. Charlinský. Hostia z Malcova viedli už 2:0 aj 3:2, ale desať minút pred záverečným hvizdom domáci siahli aspoň po zaslúženom bode.

Tabuľkovo momentálne už druhé Kendice si zásluhou dvojgólového strelca M. Čuhu a P. Polčana utvorili už v prvej polhodine stretnutia vo fintickom futbalovom areáli pekný trojgólový náskok, ktorý ešte poistili v závere  bratia D. a T. Radačovský. Domáci D. Gojdan ešte v závere  znížil, no na konečných 1:5 upravil  hosťujúci T. Bercík a tak si Kendice udržali ako tak prijateľnú štvorbodovú stratu na stále vedúci Malcov.

Pred týmto kolom druhá Bardejovská Nová Ves prekvapujúco podľahla doma Marhani, keď rozhodnutie o výsledku tohto  merania síl padlo dve minúty pred koncom zápasu, zásluhou strelca oboch gólov  hostí L. Kurtyho.

Štvrté Pušovce sa poriadne natrápili na zisk všetkých troch bodov s beznádejne poslednými Župčanami, hoci už v tretine zápasu viedli zásluhou P. Sabola 2:0.

Ani štyri striedania v závere nepomohli Čirču k zvráteniu nepriaznivého vývoja stretnutia v Kapušanoch, kde podľahol domácim až priveľmi ľahko rozdielom triedy 0:3.

K nečakanému prekvapeniu došlo v Toryse, pretože doma výborne hrajúci Torysania nečakane podľahli pred týmto kolom predposlednej Plavnici 1:2, a tak si hostia pripísali na svoj účet veľmi dôležité tri body.

Jedenásta Beloveža pri počte účastníkov IV. ligy šarišskej dorastu - pätnásť, pretože Bardejov B sa  pre jej začiatkom zo súťaže odhlásil, mala v tomto kole voľno,  no napriek tomu si svoje umiestnenie v tabuľke udržala.

V nasledujúcom jesennom kole sa stretnú tieto dvojice - IV. liga šarišská (dorast) 14. kolo 20.10.2012 o 14.00 hod.: Župčany – Čirč (M. Béreš), Plavnica – Kapušany (I. Havrila), Malcov – Torysa (Feckanin ml.), Kendice – Raslavice (Tomeček), Marhaň – Beloveža (Počurek), Dulová Ves – Bard. N. Ves (Krivjančin), Pušovce – Š. Michaľany (Štefanič).