Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 10. 2012 o 13:41

Veľké derby v Uzovciach

autor: Attila Mikloško
1538x čítanéUž dvanástym kolom vstupuje VI.liga šarišská do svojho jesenného záveru. Do konca jesene sa aj s týmto, odohrá už iba jedno jesenné a predohrávka prvého jarného 14. kola. Čiže z toho vyplýva, že v VI. lige šarišskej uvidíme už iba 21 duelov pred veľmi dlhou zimnou futbalovou prestávkou.

DSC 5571

Ak sa sústredíme najprv na boj o špicu tabuľky, tak v tabuľke prvé Pušovce privítajú beznádejné posledné Jakubany. Pri kvalite oboch súperov nepochybujeme o tom, že domáci v tomto zápase bez väčších problémov vyhrajú, pripíšu si na svoje konto dôležité tri body a udržia si vedenie. Aj napriek tomu, že niekedy aj motyka vystrelí, nepredpokladáme, že Jakubany siahnu na nejaký bod, skôr sa môžu obávať bohatej gólovej nádielky vo svojej sieti. Očakáva sa aj návrat do hry v minulom kole zraneného, najlepšieho strelca súťaže útočníka Pušoviec D. Andriča, ktorý utrpel po zrážke s kapitánom Beloveže slabý otras mozgu a poležal si aj niekoľko dní v prešovskej nemocnici.

DSC 5844

Druhé Šarišské Michaľany stále v pozícii s dvojbodovým mankom na vedúce Pušovce, idú samozrejme do Chmiňan po tri body. V podstate nič iné im ani neostáva iba bezpodmienečne vyhrať. Pri futbalových kvalitách je len ťažké predpokladať, že trápiace sa domáce mužstvo bude pre Michaľancov ťažkým sústom, aj keď každý zápas je iný a začína sa od stavu 0:0. Jedinou výhodou domáceho tímu je chminianske krátke a úzke ihrisko, pretože ich nedeľňajší súper obľubuje radšej hru na rozľahlej hracej ploche, kde si môže svojich protivníkov rýchlosťou a kombinačnou hrou skôr rozobrať.

DSC 5883

Tretia Beloveža má tentoraz proti sebe opäť veľmi zdatného súpera. Hoci vonku už trikrát bodovala naplno, v Šariškých Dravciach sa veru len tak ľahko nevyhráva. Domáci povzbudení cennou remízou a ziskom bodu zo Záhradného, urobia všetko preto, aby v tomto  prestížnom zápase svojho súpera pokorili.

DSC 5894

Štvrté Záhradné sa pri deväťbodovej strate zrejme pomaly lúči s myšlienkou na tohtoročný postup zo VI. ligy, no žreb dal opäť raz v nedeľu dokopy veľké derby. Pár kilometrov od Záhradného vzdialené domáce Uzovce veru nemajú už bodov na rozdávanie a každá ďalšia, hlavne domáca strata bodov by mohla mať pre nich už katastrofálny následok. Obaja v minulom kole iba remizovali, Záhradné doma s Dravcami a Uzovce v Záborskom. Žeby sa zrodila v tomto veľkom derby remíza? Možno, ale  jedno vieme isto, že tento zápas pritiahne do uzovského futbalového areálu početnú divácku kulisu zo širokého okolia.

DSC 5908

Zaujímavý súboj medzi sebou bez pochýb zvedú aj šestnásťbodový susedia v tabuľke - domáca Dlhá Lúka hostí mužstvo Župčan. Pre pokoj duše budú brať obaja jedine trojbodové víťazstvo. Dlhá Lúka doma ešte neremizovala, no možno práve v nedeľu sa jej to podarí, ale nechajme sa prekvapiť.

Podobným duelom bude zápas ďalších dvoch susedov v tabuľke nachádzajúcich sa hneď za predchádzajúcou spomínanou dvojicou súperov. Malcov si urobil náladu doma s Chmiňanami, ale domáci Gaboltov predchádzajúcu nedeľu iba remizoval v domácom prostredí s Dlhou Lúkou, a tak má šancu na futbalový tromi bodmi podložený reparát. Zaiste urobí všetko preto, aby svojho odvekého rivala porazil.

Napriek trojgólovej prehre v Šarišských Michaľanoch Šiba ukázala, že v plnej sile je veľmi nepríjemným súperom a veru nemá už veľa bodov na rozhadzovanie. Zvlášť, na domácom ihrisku a to aj napriek tomu, že Záborskému doslova už horí pod nohami. Každý bodík by bol pre hostí zlatý, no vidíme to tak, že hráči Šiby nenechajú nič na náhodu a získajú dôležité tri body. Tieto budú veľmi potrebné pre prezimovanie v  pokojnejších vodách stredu tabuľky, pretože pri každej a hlavne domácej strate bodov, by situácia začala byť pre nich už veľmi, veľmi nepríjemná a zaiste radi túto nepríjemnú záležitosť Šibania prenechajú hosťom so Záborského.

Nedeľňajšia ponuka - VI. Liga šarišská dospelí 12. Kolo 21.10.2012 o 14.00 hod.: Dl. Lúka – Župčany (Šimková, Bali-Jenčík, Kuľha, Dub), Pušovce – Jakubany (Treščák, Tomko, Vasilenko, Barivčák), Š. Dravce – Beloveža (Kandráč, E. Kočiš, Ulian, Mikita), Uzovce – Záhradné (Švec, Hiľovský, Jacečko, Kačmár), Šiba – Záborské (Moroz, Pivovarník, Jevín, Izrael), Chmiňany - Š. Michaľany (M. Béreš, Kunaj, Kovalčin, Repovský), Gaboltov – Malcov (I. Havrila, Prokopovič, Brendza, Voroňák). 

foto: Ladislav Lukáč, zo zápasu Pušovce - Gaboltov 2:0.