Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 10. 2012 o 23:09

Záborské hostí Chmiňany

autor: Attila Mikloško
1897x čítané



Záver jesennej časti ročníka 2012/13 sa nám rýchlo priblížil a v VI. lige šarišskej je na programe už predposledné 13. kolo.

Vedúce mužstvo súťaže Pušovce zavíta po hladkom debakli, ktoré uštedrili posledným Jakubanom, do Župčian, ktoré z piatich domácich zápasov dvakrát remizovali. Hostia majú vonku stopercentnú úspešnosť, takže to bude zápas ako remeň. Župčany prehrali v Beloveži, tak sa zaiste budú chcieť pred početnou diváckou kulisou v tomto dôležitom zápase ukázať.

DSC 7080

Rovnakú úspešnosť bez straty bodu majú doma druhé Šarišské Michaľany, ktoré si nemôžu dovoliť zaváhať v naháňačke za Pušovcami, hoci Gaboltov nemôžu absolútne podceniť, pretože každý bod pri jeho nevyrovnaných výkonoch je mu dobrý. Kvalitný hráčsky káder domácich je zárukou pekného futbalu, ku ktorému, veríme, prispejú aj hostia.

Beloveža dvakrát po sebe nešťastne prehrala rozdielom gólu, ale Uzovciam body treba, preto predpokladáme, že poriadne uzavrú priestor pred svojou šestnástkou a budú sa snažiť obrannou hrou získať opäť aspoň nerozhodný hoci aj bezgólový výsledok. Beloveža však už nastrieľala v šiestich domácich zápasoch dvadsať gólov, takže sa majú Uzovčania na čo tešiť.

 

DSC 5844

Záhradné stráca na prvé miesto tabuľky už úctyhodných jedenásť bodov, doma je však vždy veľmi silné a body len tak ľahko nikomu nepúšťa. Tabuľkové postavenie Šiby nezodpovedá kvalite jej kádra, takže sa bude snažiť o nejaký ten bod aj z vonku, no domáci už majú určite veľkú chuť po víťazstve po dvoch remízach a jednej prehre v posledných troch kolách.

puš

Šarišské Dravce povzbudené skvelým obratom zápasu doma s Belovežou minulú nedeľu, pocestujú do rozbitých Jakuban s jediným cieľom, doviezť si tri body a udržať si tak pekné piate, prípadne popasovať sa aj o štvrté miesto po jeseni. Všetko nasvedčuje tomu, že sa im to pri ich kvalite aj podarí.

Úspešnejší z dvojice lepšieho stredu tabuľky Malcov, alebo Dlhá Lúka bude mať už zaručenú veľmi pokojnú zimnú prestávku. Hostia však vonku neprehrávajú, tak to bude zrejme veľká dráma, možno s  remízovým vyvrcholením.

zah-jak

Posledná dvojica zo záveru poradia si to zrejme poriadne na ihrisku rozdá. Ak Záborské doma nad Chmiňanmi vyhrá, utrhne sa im už na päť bodov, no futbaloví bojovníci z Chminian sa im veru len tak ľahko nepoddajú.

VI. liga šarišská (dospelí), 13. kolo - 28.10.2012 o 14.00 hod.: Malcov - Dl. Lúka (Daňo, Eperješi, Šuba, Pavlík), Š. Michaľany – Gaboltov (Roka, Lang, Šimková, Popik), Záborské – Chmiňany (Bányácski, M. Drabant, Šeršeň, Škody), Záhradné – Šiba (Vasilenko, Pivovarník, Klokočka, Tkáčik), Beloveža – Uzovce (Pongo, Pika, Gnip, Gajdoš), Jakubany - Ś. Dravce (Jančár, Jasečko, Harajbič, Kačmár), Župčany – Pušovce (Slimák, Antl, Sedlačková, Gavalier).

foto: zo zápasov VI. ligy šarišskej, Lukáč, Šuhaj, Zamborský.