Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 10. 2012 o 21:38

Mušku našli hostia po prestávke

autor: Maroš
1776x čítanéMladíci z rezervy Vyšného Opátskeho stačili držať výsledok proti podstatne skúsenejšiemu súperovi z Malej Idy len prvý polčas, aj za pomoci konštrukcie bránky. Po zmene strán už hostia šance využívali a v tabuľke sa od svojho súpera vzdialili.

Malá Ida zvíťazila na ihrisku B-tímu Vyšného Opátskeho 3:1. Prvá štyridsaťpäťminútovka bola bezgólová, v druhej sa sieť vlnila až štyrikrát, ale nedá sa povedať, že by to bol vyložene zápas dvoch rozdielnych polčasov. „V podstate po zmene strán sa hralo tak isto ako v prvom polčase, len s tým rozdielom, že šance sme už premieňali. My sme už aj v prvom dejstve mohli dať tri góly a bolo by po zápase, príležitosti na to boli. Nebál som sa preto ani v prestávke o to, že by sme tie góly napokon nestrelili. Šlo len o to, aby sme ako prví skórovali my, lebo treba povedať tiež to, že terén bol za dažďa ťažký, aj keď dobre pripravený,“ zhodnotil hrajúci tréner TJ Družstevník Malá Ida Štefan Mihálik.

V domácom tíme sa na ihrisku trošku nečakane objavil aj asistent trénera Richard Lelák. Známy futbalista len nedávno tvrdil, že pre zdravotné problémy sa v jesennej časti do hry nechystá a skúsi to až na jar. „Vynútili si to okolnosti. Mali sme zranenia, karty, pracovné povinnosti. Káder bol taký okyptený, že sme mali len jedného náhradníka, aj ten mal chrípku. V prvom polčase sa mi celkom dobre behalo, potom sa však pauza prejavila. Cez polčas mi problémový členok stvrdol a potom som mal už problémy s pohybom. Myslel som si, že do druhej časti už ani nenastúpim,“ povedal nám Richard Lelák, ktorý sa snažil rozdávať mladíkom okolo seba na pľaci „rozum“. Jeho priamy kop z prvého polčasu bol aj najnebezpečnejšou možnosťou Opátčanov, keď s ním brankár hostí mal čo robiť a odrazenú loptu stačilo už len „upratať“ do odkrytej brány, ale to sa domácim ani z bezprostrednej blízkosti nepodarilo... „Celá brána bola otvorená, no náš hráč to nedal,“ povzdychol si R. Lelák nad šancou, ktorá mohla priniesť mužstvu vedenie. Jeho tím však rovnako v prvom polčase mohol aj prehrávať, keď s ním hrala konštrukcia bránky. Po zmene strán však nepomohla už ani tá a tri góly Malej Idy zmarili šance domácich. „V druhom polčase sa už prejavilo, že súper má dosť kvalitných hráčov, ktorí hrávali aj vyššie súťaže, ako sú Knapík, či Mihálik. Urobili sme nejaké individuálne chyby a už nám aj dochádzali sily, keďže – ako som spomenul – viacerí sme nastúpili po dlhom tréningovom výpadku.“ V samotnom závere Opátčania gólom už iba kozmeticky upravili výsledok. „Súper bol v tabuľke len pár bodov pre nami, chceli sme teda doma zabodovať naplno. Škoda, keby sme sa dostali do vedenia, možno by to boli iné.“

V predohrávanom prvom jarnom kole najbližší víkend cestuje béčko Vyšného Opátskeho na pôdu Kokšov-Bakše, kde si tiež veľké ilúzie robiť nemôžu. Bakšania doma body súperom zo spodku pelotónu len tak zbytočne nerozdávajú. „Súper patrí dlhodobo k mužstvám z popredia tabuľky, takže si uvedomujeme, že to bude ťažké,“ dodal R. Lelák.