Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

31. 10. 2012 o 12:51

V chlade hriala gólová kanonáda

autor: Maroš
1717x čítanéPozoruhodný výsledok sa zrodil v meraní síl medzi Kokšov-Bakšou a Kalšou. Aj v hokeji je skóre 7:3 skôr výnimočné, nieto ešte vo futbale! Diváci si tak prišli na svoje, gólovou smršťou ich hráči akoby chceli odmeniť za ich veľkú vernosť svojim farbám, veď nedeľňajší „januárový“ chlad sa dostával poriadne pod kožu a prišli ozaj len tí najskalnejší.

Napriek nevľúdnosti počasia sa v Kokšov-Bakši zišlo okolo hracej plochy (tá bola aj v týchto podmienkach pripravená výborne, určite ju možno zaradiť k najlepším v súťaži) slušných zhruba 120 divákov. „Boli poriadne uzimení, ale góly a ďalšie útočné akcie neváhali odmeniť potleskom,“ potvrdil prezident FK Kokšov-Bakša Marek Stoľár a na margo nezvyčajného výsledku dodal: „Chladné počasie vyburcovalo aj hráčov oboch mužstiev k lepšiemu pohybu ako zvyčajne, možno aj preto toľko gólov.“ Asi málokto bude pochybovať o tom, že tímy predviedli pekný a predovšetkým útočný futbal, aký fanúšikovia chcú vidieť. Menej radosti už mali zrejme brankári... „Treba priznať, že úvod zápasu zobrali do rúk hostia. My sme však hneď z našich prvých dvoch útokov mierili presne a bolo 2:0,“ vyzdvihol efektivitu domáceho tímu zo začiatku stretnutia M. Stoľár. Hostí však ani takéto údery nezlomili a ešte do prestávky stav vyrovnali. „V druhom polčase sme dali dva rýchle góly, ale ani toto súpera nezložilo do kolien. Zakrátko dosiahli kontaktný zásah na 4:3.“ Schyľovalo sa teda ešte k poriadnej dráme, ale z tej napokon v závere nebolo nič. „Našťastie, tretí inkasovaný gól nás vybičoval k väčšej aktivite a skórovali sme ešte trikrát,“ mohol byť spokojný šéf klubu. A to nielen s týmto zápasom, ale aj s celkovým účinkovaním tímu v prvej polovici súťaže. Mužstvo pod vedením hrajúceho trénera Marcela Koríneka je v polčase sezóny na treťom mieste v tesnom závese za druhou Gečou. „Samozrejme, s priebežným umiestnením sme spokojní, vzhľadom na podmienky, ktoré náš futbalový klub má. Teší nás ešte jedna skutočnosť - že až na jedného hráča, reprezentujú náš klub vlastní chlapci, čím sa môže máloktoré mužstvo pochváliť,“ majú sa naozaj čím pýšiť v Kokšov-Bakši, ktorá si siedmimi gólmi vylepšila svoj strelecký rekord. Doterajším maximom bolo šesť gólov, ktoré nasúkala Seni v 3. kole.

Kalša bola pred zápasom hneď za Kokšov-Bakšou na štvrtej pozícii, so sedemgólovou nádielkou preto nerátala. „Nuž, konečné skóre je výsledkom skúseného mužstva. Skúseného však len v úvodzovkách. Citeľne nám vzadu chýbal ľavý obranca Fedor, ktorý sa zbytočne v predchádzajúcom kole nechal vylúčiť,“ okomentoval predseda TJ Mladosť Kalša Juraj Tóth. Ešte dvadsať minút pred koncom to bol pritom otvorený zápas, lebo stav bol tesný 4:3. „Po znížení na 4:3 sme už hrali vabank v snahe vyrovnať. Súper však dokonale využil naše diery v obrane.“

V predohrávke prvého jarného kola bude hrať Kalša svoj domáci zápas proti Seni v sobotu na ihrisku v Krásnej nad Hornádom. S rekonštrukciou svojho ihriska, kvôli ktorej odohrala všetky jesenné zápasy na ihriskách súperov, totiž ešte iba finišuje. Hotová bude až na jar, takže na predohrávku museli hľadať náhradné riešenie. „Naše ihrisko je už hotové, aj bránky, ale napríklad striedačky sme ešte nestihli. Pracuje sa tak, ako to ekonomika dovolí, ale od začiatku jari už budeme hrávať konečne doma. Teraz sme teda museli ešte nájsť iné riešenie. Štadión v susednom Slivníku normám príliš nevyhovuje, preto sme zvolili ihrisko v Krásnej,“ vysvetlil J. Tóth.