Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 11. 2012 o 22:48

Odovzdanú Seňu vyzliekla Kalša z kože

autor: Maroš
1894x čítanéVo futbalovom klube TJ Maratón Seňa sú radi, že jesenné zápolenia majú už za sebou. Počas zimy budú mať o čom premýšľať. Predposledné miesto nie je ničím, čím by sa mohli chváliť. Ani v predohrávanom prvom odvetnom kole neobstáli so cťou, keď na „neutrálnej“ pôde v Krásnej si z nich TJ Mladosť Kalša urobila trhací kalendár a uštedrila im debakel 8:0.

„Možno len štyria naši hráči zo súčasného kádra môžu hrať túto súťaž, ostatní do šiestoligového mužstva kvalitou jednoducho nepatria,“ priznáva bez okolkov tajomník TJ Maratón Seňa Ladislav Šoltés. Ako dodáva, zodpovednosť za daný súčasný stav treba hľadať v minulosti, keď niektorí ľudia v klube mali až príliš smelé predstavy. „Niektorí mali veľké oči a takto to celé teraz dopadlo.“ Ako je známe, Seňa sa do regionálnej súťaže dostala administratívne namiesto Myslavy, po dohode s týmto klubom spred uplynulého ročníka. Inak by pokračovali v okresnej súťaži, do ktorej sa však ľahko môžu vrátiť, aspoň tak to momentálne vyzerá, lebo v VI. lige sa v tomto ročníku trápia. „Určite, je to trápenie. Je to aj hanba. Seňa stále hrala krajské súťaže, no dnes je to o ničom,“ pripustil L. Šoltés. Po odchode hráčov mladíci nestačia, pred niekoľkými kolami kormidlo prebral tréner Kléri, ani on však čarovný prútik nemá, a tak s neradostnou jeseňou sa Seňania lúčili vysokou porážkou.

kalsaKalša na náhradnom domácom ihrisku v Krásnej (domáci trávnik po rekonštrukcii budú mať k dispozícii až na jar) strelila rýchlo dva góly, do polčasu pridala ďalšie dva a všetko bolo jasné. Zaujímavé je, že prvých šesť presných zásahov „domácich“ zaznamenal jediný hráč – Viktor Kornecký. „Za pozornosť stojí tiež to, že po jeho vystriedaní aj hráč, ktorý ho nahradil, sa strelecky presadil. To svedčí o tom, že i na lavičke máme plnohodnotných hráčov,“ tešilo trénera TJ Mladosť Kalša Pavla Hardu. Hostia jeho tímu cestu za víťazstvom uľahčili, čo Kalšania dokonale využili. „Súper prišiel odovzdaný, čo bolo na ihrisku vidieť. Tri body sú však stále tri body, hlavné je ich mať. Či ich získate s predposlednou Seňou alebo prvým Budimírom, je vlastne jedno,“ poznamenal skúsený lodivod štvrtého tímu tabuľky.