Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 11. 2012 o 13:56

Na vyrovnanie neostal čas

autor: Marián Škuba
1318x čítanéDo prestávky spálili futbalisti ŠK Futura tri stopercentné šance. Skórovali však až v samom závere za pre nich nepriaznivého stavu 0:2 a  na vyrovnanie už neostal čas.

Prehra, ktorá byť nemusela. Humenskí futbalisti ťahali v Lipanoch za kratší koniec, pretože svoje šance nevyužili. Naopak, inkasovali v úvode oboch polčasov, a to znamenalo, že body ostali doma.

ParaskaBežala iba 8. minúta, keď sa domáci futbalisti tešili. „Vzišlo to zo štandardnej situácie, keď sme nepokryli hráča. Možno to nazvať ako lacný, či až hlúpy gól po zaváhaní obrany a brankára,“ vrátil sa k humenskej nevydarenej pasáži zápasu Michal Paraska.

I keď sa už zima o svoje slovo hlási, podmienky boli dobré. „Dal sa hrať kombinačný futbal, na dané obdobie bola hracia plocha dobrá, lepšia ako u nás. Viac loptu na kopačkách mali domáci, ujali sa vedenia, ale polčas mal byť 3:1 v náš prospech,“ vyjadril kapitán mužstva nespokojnosť. V čistých šanciach pred lipianskym brankárom sa totiž ocitli dvakrát Bačík a raz Karnaj.

Nebýva vo futbale častým javom, aby sa do prestávky udiali v mužstve až dve striedania. Humenčania však dve výmeny spravili. V 16. minúte opúšťal trávnik Peter Šuľák, v 37. minúte Dysko...

„U Šuľáka to bolo vynútené striedanie kvôli zraneniu, v prípade Dyska kvôli hre,“ podotkol Michal Paraska. Tretia zmena sa udiala v 75. minúte. Týkala sa útočníka Karnaja, ktorého nahradil mladý Macej. Vekom ešte dorastenec zažil svoju seniorskú premiéru.

„Nemal to ľahké, bolo na ňom badať, že je nervózny, predsa len sa musí v mužskej súťaži najprv oťukať. Je to o inom hrať medzi dorastencami a mužmi. Má futbalové danosti, len ich treba uplatniť na trávniku,“ konštatoval harcovník humenskej defenzívy.

Druhý humenský inkasovaný gól priniesla 55. minúta. „Stratili sme loptu v strede ihriska, domáci prečíslenie do otvorenej obrany využili. Hrali sme však kombinačne dobre, Hreška bravúrne vychytal brankár. Škoda, ak by sme strelili kontaktný gól skôr, ešte to mohlo byť nádejné. Penalta v poslednej minúte za ruku hráča nám dala možnosť znížiť stav až príliš neskoro,“ mienil humenský úspešný exekútor pokutového kopu.

Táto tesná prehra môže humenských futbalistov škrieť, lebo mali na to, aby na lipianskom trávniku bodovali.

„Mali sme štyri tutovky. Ak vonku z hry nestrelíme gól, ťažko možno očakávať úspešný výsledok. Útočníci Bačík alebo Karnaj mali niečo premeniť,“ dodal Michal Paraska.


Lipany - Humenné 2:1 (1:0)

Góly: 8. Ševčovič, 55. Pončák - 90. Paraska (z 11 m), ŽK: Gomoľa (Lipany), pred 250 divákmi rozhodoval Kozák.

LIPANY: Bartoš - Figura (82. Janič), Ševčovič, Popovec, Angelovič, Pončák, Drobňák (71. Hovanec), Ziemba, Hudy (85. Sekerak), Blaško, Gomoľa.

HUMENNÉ: Vohar - Paraska, Pa. Šuľák, Čopák, Pe.Šuľák (16. Demčák), Vasiľ, Hreško, Jakubčo, Dysko (37. Jurov), Bačík, Karnaj (75. Macej).