Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 11. 2012 o 08:45

Málo gólov inkasujú, ešte menej dávajú

autor: Maroš
1733x čítanéV Košickej Novej Vsi by boli zrejme radšej, keby sa jesenné boje skončili o dva týždne skôr. To by mohli vravieť, že sa lúčili s prvou časťou sezóny sériou piatich stretnutí bez porážky. Posledné dve tesné prehry na ihriskách súperov však túto šnúru zrušili a futbalisti z košickej okrajovej mestskej časti razom skĺzli v tabuľke na 10. miesto.

kosnvV Gemerskej Polome prehrali hráči Košickej Novej Vsi 1:2 a v predohrávke prvého odvetného kola v Malej Ide 0:1. V poslednom stretnutí sa museli zaobísť bez svojho trénera , ktorý nebol prítomný. „Mužstvo viedol tajomník klubu Miroslav Eperješi. Sprostredkovane od neho viem, že súboj sa mohol skončiť aj inak. Potrápili sme sa však v zakončení, nevedeli sme dať gól ani z vyložených šancí. Na perfektnom ihrisku sme domácich najmä v druhom polčase prevýšili, ale futbal sa hrá na góly. Domáci nám jediný gól dali pri našej chvíľke nesústredenia. Tento zápas sme teda mali vyhrať, ale nepremenili sme príležitosti alebo sme zlyhali pri finálnych prihrávkach,“ vyjadril sa na margo jesennej rozlúčky tréner FK Košická Nová Ves Dávid Szwanczar.

Po jesennej časti patrí mužstvu desiata pozícia a v klube vedia, že zimovať mohli aj s lepším pocitom. „Myslím si, že reálne má súčasné mužstvo Košickej Novej Vsi na oveľa viac, len to nevieme na ihrisku preniesť do výsledkov. Tie sú v konečnom dôsledku dôležité pre tabuľku, a nie to, ako mužstvo hrá, respektíve drží loptu,“ uvedomuje si kormidelník.

Jesenné štrnásťzápasové účinkovanie FK Košická Nová Ves bolo zo štatistického hľadiska pomerne zaujímavé. Predovšetkým pre pomerne vysoký počet remíz, dosiahli ich päť, viac mala na konte len Geča. Negatívom bol príliš malý počet dosiahnutých gólov, len sedemnásť, menej strelil len posledný Ruskov. Naopak, defenzívne hradby boli pevné, loptu zo siete lovili len osemnásťkrát, čo ich v tomto ukazovateli radí na 2. miesto hneď za Geču. Tieto fakty dosť napovedajú o hernom prejave, ktorý tím preferuje. „Hlavnú príčinu toho, že nie sme v tabuľke vyššie, vidím práve v ofenzívnej činnosti, predovšetkým v premieňaní šancí. Tých gólov je naozaj veľmi málo. Na druhej strane, teší ma, že sme málo inkasovali.“ Paradoxne, za ich herne najlepší zápas považuje tréner stretnutie v Gemerskej Polome, kde však napriek „umeleckému dojmu“ prehrali 1:2. Najväčší prepadák jesene netreba hľadať pod lupou, bol ním domáci debakel 0:6 od Budimíra. „Sklamaný som bol aj zo zápasu v Seni, kde sme iba remizovali,“ pridal D. Szwanczar.

kosnv1Na čom budú musieť v Košickej Novej Vsi popracovať počas zimnej prestávky, v tom má lodivod úplne jasno. „Musíme sa zlepšiť najmä v zakončení, ktoré nás stálo lepšie umiestnenie. Pred nami je zimná príprava. Verím, že nám prospeje, aby sme sa na jar posunuli o dve-tri priečky vyššie, kam reálne momentálne určite patríme. Ťažko za jesennú časť niekoho z kolektívu vyzdvihovať, každý sa ešte môže zlepšiť a napredovať. Chce to len trénovať a trénovať. Ja osobne sa ešte na záver jesennej časti chcem poďakovať tajomníkovi klubu Miroslavovi Eperješimu za všetko, čo robí pre futbal v Košickej Novej Vsi. Nebyť jeho, asi by to nefungovalo,“ doplnil Dávid Szwanczar.