Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 12. 2012 o 13:57

Ocenení Sninčania očami trénera

autor: Marián Škuba
1404x čítanéV Jedenástke VsFZ roku 2012 sninský štvorlístok: brankár Peter Diňa, obrancovia Jožko Lukáč a Marián Pčola, útočník Štefan Pčola

Tohtoročné pätnáste slávnostné vyhlásenie ankety Jedenástka roka 2012 sa konalo v Sabinove. V "základnej" zostave sa objavili štyria futbalisti MFK Snina, čo znamenalo, že sa stali najúspešnejším klubom roka. Zastúpenie mali na poste brankára, dvoma obrancami i útočníkom.
Z jedenástich nominovaných sninský tréner František Hanc "uhádol" sedem. Nás však zaujímalo, ako hodnotí štvorlístok ocenených zo svojho kádra.
Peter Diňa (brankár, 24 rokov, s futbalom začínal v Belej nad Cirochou, mládežnícky prešiel do Sniny)... "Opora kádra, spolu s defenzívnou činnosťou mužstva sa výrazne podieľal na peknej sérii takmer tisícke minút bez inkasovaného gólu. Celú jeseň podával spoľahlivé výkony, som s ním spokojný. Verím, že v načatom trende bude pokračovať aj v jarnej odvete."
Jozef Lukáč (obranca, 24 rokov, sninský odchovanec)... "Stabilná kvalita v strede našej obrany. Futbalista, ktorý rozhodne má na vyššiu súťaž, než je tá, ktorú aktuálne hráme. Uvidíme, ako dopadne jeho ďalšie pôsobenie, či bude aj v jarnej odvete u nás. Ja môžem vysloviť iba spokojnosť."
Marián Pčola (obranca, 29 rokov, sninský odchovanec)... "Kapitán mužstva, príkladný bojovník. Taktiež svojimi futbalovými danosťami prevyšuje úroveň štvrtej ligy, v jeho prípade však už trochu hrá úlohu aj vek. Má ligové skúsenosti, je vzorom pre každého člena kádra, čo sa mladíkov týka - viacnásobne. Veľmi cenný futbalista."
Štefan Pčola (útočník, 25 rokov, sninský odchovanec)... "Náš gólový hráč. V ostatných sezónach vždy potvrdzuje, že je útočníkom a jeho hlavnou náplňou je strieľať góly. I keď jedným dychom poviem, že zo šancí využíva tak päťdesiat percent." V jesennej časti sezóny 2012/2013 sa strelecky presadil 11-krát...
Ak účasť v Jedenástke roka 2012 rozmeníme klubovo na drobné, po jednom futbalistovi mali Košice/Barca, Haniska, Vyšné Opátske a Stropkov, dvoch "dodala" Bardejovská Nová Ves, sninský štvorlístok znamená dominanciu... "Samozrejme, že takýto stav ankety teší. Je to dôsledok práce, ktorú si všimli aj iné kluby. Všetci štyria si účasť v Jedenástke zaslúžili," dodal František Hanc. Súčasný sninský tréner si mimochodom užil ocenenie rovnakého druhu pred dvoma rokmi.

SninaJesenná bilancia... V sninskom drese sa v jesennej časti objavilo na trávniku 16 futbalistov. Iba dvaja majú na svojom konte absolútnme maximum – 16 zápasov (bez striedania, t.j. 1 440 minút) – Peter Diňa a Jozef Lukáč. V každom stretnutí bol v základnej zostave aj Štefan Pčola, ale ten už má na konte aj pär striedaní (spolu odohraných 1 378 minút). Bilancia kapitána mužstva Mariána Pčolu je 13 stretnutí a v nich na trávniku 1 139 minút.

(pozn.: snímka na titulke P. Andraščík)