Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 01. 2013 o 08:10

Šiestoligisti Dobšinej naštartovali zimnú prípravu

autor: Karol Csobadi
1583x čítanéV premiérovom ročníku piatoligisti Dobšinej platili nováčikovskú daň a po odstúpení Lipovníka zo súťaže skončili na predposlednom mieste. Po jesennej časti aktuálneho ročníka sa im už darilo lepšie, zimujú na 11. mieste a na konte majú 16 bodov.

V jesennej časti v domácom prostredí šiestoligisti (došlo k zmene názvu súťaže) postupne zdolali Gemerskú Polomu, Malú Idu, Gemerskú Hôrku, V. Opátske B i Seňu, ktorej nadelili takmer poltucet gólov. Nerozhodný výsledok sa zrodil v stretnutí proti Geči a dve prehry si zaknihovali s lídrom jesene Budimírom a Kalšou. Na pôde súperov zo šiestich stretnutí nezískali ani jediný bod a so „sedmičkou" sa vracali z Geče. V konfrontácii s gemerskými zástupcami podľahli iba Krh. Podhradiu.

Káder rozšíria o troch dorastencov

Na hráčskej schôdzi pred niekoľkými dňami bilancovali jesennú časť aktuálneho ročníka 2012/2013 a načrtli plán zimnej prípravy. „Jeseň bola oveľa lepšia ako pred rokom. Nemrzeli nás dve domáce prehry, ale hlavne vonku stratených deväť bodov. V Košickej Novej Vsi, kde sme do polčasu viedli a bodovať sme mohli v Ruskove a Kokšov Bakši. Jarné vyžrebovanie velí doma zabrať ešte viac . Tak sa jednoznačne vyhneme záchrane a pohodlne súťaž dohráme. Káder do odvety ostáva nezmenený . Mužstvo ideme doplniť o troch šestnásťročných dorastencov Adam Galla, Adama Baštáka a Petra Husára. Trénovať s „ áčkom" bude aj talentovaný dorastenecký gólman Vladko Balúch, aby sme o dva tri roky neostali bez brankára. V jeseni to po hernej stránke nebolo zlé, ale treba hlavne vylepšiť úspešnosť v streľbe a zlepšiť zakončenie. Dôležité je taktiež popracovať na psychike hlavne u mladších hráčov. Čo sa mládeži týka s dorastom je to v poriadku, ale viac sa bude treba venovať žiakom. Trénovať ich od jarnej časti bude Stano Grančák, ktorému bude potrebné vybaviť trénerský kurz," uviedol Július Strelka, hrajúci tréner MFK Dobšiná.

Na úvod kondičná príprava

„Od stredy 9. januára sme začali so zimnou prípravou a tréningovým procesom. Štyrikrát do týždňa to budú večerné kondičné behy v okolitom teréne a v piatok sauskutoční jedna tréningová jednotka v telocvični. Vo februári plánujeme štvordňové sústredenie a naprogramovaných máme niekoľko prípravných zápasov," načrtol Július Strelka.