Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 01. 2013 o 13:01

Prvá humenská nová tvár

autor: Marián Škuba
1170x čítanéZačala sa humenská zimná príprava. Káder z jesene ostal pokope, jedna posila známa, ešte sa obzerajú po dvoch.

Zimná tréningová fáza nabrala obrátky aj v ŠK Futura Humenné. Treťoligista od pondelka začal prípravu pod vedením dvojice Jozef Valkučák - Martin Tongeľ, káder odchody nezastihli, k návratom z hosťovaní pribudla aj jedna posila, v hľadáčiku sú ešte dva posty.
KIA HumennéDo humenskej hráčskej kabíny vstúpil na úvod zimnej prípravy s trénermi aj manažér klubu. "Potešil ma plný hráčsky stav, pribudli navrátilci z hosťovaní a prezradiť môžeme už aj prvú posilu. Je ňou stredopoliar Dárius Popik, humenský odchovanec, ktorý mládežnícky vyrastal v MFK Košice, v jeseni pôsobil v Liptovskom Mikuláši," ozrejmil prvú novinku Martin Friga. V zimnej príprave tak má humenský klub zatiaľ k dispozícii 22 futbalistov: brankári - Juščík, Vohár, Madeja, hráči - Paraska, Pavol a Peter Šuľákovci, Demčák, Dysko, Čopák, Jakubčo, Jurov, Vasiľ, Hreško, Papík, Ljubarskij, Legdan, S. Karnaj, Bačík, Kirvej, J. Karnaj, T. Kuzma a Voroňák. Menoslov sa však môže ešte oživiť. "I keď máme v príprave trojicu brankárov, všetko sú to mladí, ešte málo skúsení chlapci, naším zámerom je tento post skúsenejším brankárom a taktiež sa obzeráme po útočnom posilnení, nakoľko naši "žolíci" Bačík a Stano Karnaj naše strelecké očakávania nenaplnili," mienil humenský manažér.
Tréningy budú doma, prípravné zápasy sa budú hrať vonku... I tak možno stručne charakterizovať humenský zimný futbalový kolobeh. "Príprava bude prebiehať iba v domácich podmienkach, nakoľko naše ekonomické možnosti sú oklieštené. Prípravné stretnutia odohráme na ihriskách s umelou trávou, no keďže u nás nie je, sme nútení využívať Michalovce, Košice, Moldavu, Prešov, či Stropkov," podotkol Martin Friga. Kalendár prípravných stretnutí začne 20. januára s michalovskou rezervou, súpermi budú aj Prešov B, Prešov jun., Lok. Košice, Košice B, Veľké Revištia a Stropkov.

Foto: Dárius Popík sa zúčastnil dlhodobej humenskej sálovky v družstve KIA Humenné. Na snímke v hornom rade uprostred.