Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

28. 01. 2013 o 10:16

Prípravu rozbehli aj šiestoligoví Polomčania

autor: redakcia
1661x čítanéFutbalisti Gemerskej Polomy, ktorí po jeseni zimujú na šiestej priečke naštartovali zimnú prípravu. Okrem tréningových jednotiek majú v pláne odohrať aj päť prípravných stretnutí na umelom trávniku v Moldave.

Šiesta priečka je potešujúca a Polomčania by sa chceli aj po skončení jarnej časti pohybovať v týchto stredných vodách. „Odohrali sme v jeseni výborné stretnutia doma so Seňou, Vyšným Opátskym B a druhý polčas s Budimírom. Body sme pustili Geči a dva nám unikli po nerozhodnom výsledku s Krásnohorským Podhradím. Na pôde súperov moji zverenci odohrali pár vyrovnaných stretnutí a dočkali sa aj prvých troch bodov po víťazstve v Ruskove. Dobré výkony sa striedali so slabšími a prehry v Ťahanovciach a Malej Ide neprospeli nášmu sebavedomiu. V úvodných kolách sme hrali ešte v kompletnej zostave, ale neskôr sa už káder citeľne oslabil z dôvodu zranení, odchodov hráčov za prácou a trestami za vylúčenie. Do hry sme tak museli zapojiť dorastencov, aby sme na zápasy nastupovali aspoň s dvoma náhradníkmi. V takto improvizovanej zostave sa nám podarilo dohrať jeseň a získať šieste miesto. Nebyť už spomínaných skutočností, mohli sme byť na tom po jeseni o čosi lepšie. Verím, že umiestnenie ani po odvete nebude horšie a stred tabuľky udržíme,“ zhodnotil jesennú časť tréner FK Gemerská Poloma Marian Ferenc.

Káder do odvety by mal byť nezmenený. „Z hosťovania v Rožňave sa vracia Matej Chochol a Boroš, ktorému končí hosťovanie ešte nie je rozhodnutý, či u nás zotrvá aj do odvety. Samozrejme v našom záujme bude udržať štvoricu hráčov zo Štítnika - teda bratov Gallovcov, B. Milka a M. Fecka. Ak sa to podarí o ďalších posilách je zbytočné uvažovať. V polovici februára máme v pláne okrem tréningových jednotiek na našom multifunkčnom ihrisku odohrať prípravné zápasy na umelom trávniku v Moldave s mužstvami Rešicou, Medzevom, Popročom, dorastom Moldavy a Betliarom. Posledný zápas pred odvetou chceme odohrať vo voľnejšom tempe a v Štítniku na ihrisku nastúpime proti domácemu mužstvu, účastníkovi okresnej futbalovej súťaže,“ naznačil M. Ferenc.