29. 01. 2013 o 07:44

Beľanská zima...

autor: Eugen Magda
2461x čítané

Zimná futbalová príprava sa rozbieha, čochvíľa do nej naskočia všetky tímy v rámci súťaží VsFZ. Skôr, ako tak učinia šiestoligisti (skupina Vihorlatsko - Dukelská), priblížme si, ako tí "humenskí" futbalovo zimujú. Prvú časť tvoria Beľania...

TJ Slovan BELÁ n/Cir.

(4.) jeseň:   14 9 0 5 28:20 27

(3.) doma:     7 6 0 1 18:5   18

(4.) vonku:    7 3 0 4 10:15   9

Vstup nadmieru vydarený, päťgólový, hodnotenia boli iba pozitívne. O to viac mrzela prehra v Hrabovčíku, lebo o nej rozhodla penalta v 89. minúta. Šláger s expiatoligistom mal šťastný koniec - 90. min. (gól z hry). Entuziazmus schladil "výbuch" u radvanského lídra, divákov si udobrili s Bystrým, ktoré vie byť nepríjemné, radostné chvíle sa predĺžili aj po zápase v Seč. Polianke, kde domácim pokutový kop nepomohol. Oslavná nálada pokračovala aj po očakávanom cirošskom derby, úspešný obrat v Sedliskách sériu predĺžil. Bez prehry ostalo aj derby so susedom z opačného "horného" konca (Stakčín), séria mohla pokračovať, no v Čiernom bola čiernou 90. minúta a penalta. Škoda zakopnutia s Vechcom, lebo beľanská pozícia lídra nemusela byť len krátkodobým jednokolovým javom. Derby "večných" rivalov ešte z I. triedy (s Udavským) zvládli, uspeli gólovo i bodovo v Žipove. Predohrávku poznačila slabšia štvrťhodinka, v nej tri inkasované góly.

DOMA: Soľ 5:1, Breznica 3:2, Bystré 2:0, Kamenica n/Cir. 3:1, Stakčín 3:0, Vechec 0:1, Udavské 2:0.

VONKU: Hrabovčík 0:1, Radvaň n/L. 0:4, S. Polianka 2:1, Sedliská 3:2, Čierne 1:2, V. Žipov 4:2, Soľ 0:3.

POHYB V TABUĽKE: 5 (2. kolo) - 5 - 8 - 6 - 5 - 3 (7.) - 3 - 1 - 3 - 3 (11.) - 3 - 2 - 4

ZÁPASOVÁ BILANCIA (minúty/zápasy): Anton Lojan a Marek Prislupčák po 1260/14, Roman Čižmár 1213/14, Štefan Dunaj 1170/13, Tomáš Pavlina 1156/14, Ľuboš Maliňák (b) 1080/12, Jakub Kudravý 1061/12, Marek Brečka 910/11, Lukáš Hišem 886/12, Viktor Diňa 834/10, Dávid Vajda 832/12, Pavol Kirňák 770/9, Ján Marinič 400/12, Peter Dzurovej 336/13, Martin Gnip 216/4, Dušan Dzurovej (b) 180/2, Dominik Brečka 74/5, Patrik Šimon 67/4, Peter Karľa 62/5. Spolu 19 futbalistov. Tréner: Emil Karľa.

STRELCI (28): 8 - Čižmár; 5 - Hišem, P. Karľa, Kudravý; 1 - Dunaj, P. Dzurovej, P. Karľa, Pavlina, Prislupčák.

VYLÚČENÝ (1): M. Brečka - 15. KOLO: Hrabovčík (doma)