07. 03. 2013 o 19:02

Najviac zápasov v príprave odohrali Polomčania

autor: Karol Csobadi
1945x čítané

Zimná prestávke sa nezadržateľne blíži k záveru a tak mužstvá účinkujúce v najnižšej regionálnej súťaži pred jarnou odvetou súťažného ročníka 2012/2013 dávajú prednosť popri tréningovým procesom čoraz viac odohratiu prípravných zápasov. Kým futbalisti Krásnohorského Podhradia ešte prípravný zápas nehrali, Gemerská Poloma už odohrala tri. Gemerská Hôrka mala uplynulý víkend taktiež premiéru spolu s Dobšinou.

Prvé prípravné stretnutie odohrali futbalisti Gemerskej Polomy na umelom trávniku v Moldave, kde ich momentálnu formu preverila treťoligová Rešica. Ako uviedol jeden z funkcionárov klubu Stano Chochol Polomčania vytvorili rekord sezóny a na spiatočnú cestu si pribalili sedemnásť gólov. Ešte šťastie, že šlo iba o prípravný zápas. Na stretnutie nevycestovalo viac hráčov, medzi ktorými absentovali aj Milko či Fecko.

Moldava B - Gemerská Poloma 17:0 (3:0), ČK: Miloš Gallo

Gem. Poloma: Mišina  - Hatvaník , Urban,  Klement,  Ďuriček, Mar. Gallo, Mil. Gallo,  Benedik, R.  Greško,  Dorčák, Z. Greško, striedali Die, Krága

„Tak to vyzerá, keď je futbal až na štyridsiatom mieste pred rôznymi inými aktivitami," uviedol kapitán Gemerskej Polomy Miloš Gallo, ktorý v druhom polčase za urážku rozhodkyne Z. Kováčovej uvidel červenú kartu.

V druhom prípravnom stretnutí už Polomčania dostali o desať gólov menej.

Medzev - Gemerská Poloma 7:0 (5:0)

Gem. Poloma: Mišina - M. Ďuríček, Konček, Grác, Chochol, Mar. Gallo, R. Greško, J. Benedik, Mil. Gallo, Z. Greško, B. Milko, striedali: Krága, Boroš, Mihalík

"Výsledky sú nateraz druhoradé. Oproti zápasu s Rešicou nastalo zlepšenie, nakoľko sme si už vypracovali aj niekoľko šancí, keď Benedik i Greško postupovali samostatne na súperovu bránu a ja som v samom závere nastrelil žrď," povedal po stretnutí Miloš Gallo.

V treťom stretnutí už Polomčania získali aj pomyslený bod po nerozhodnom výsledku, keď polčasový tesný náskok neudržali.

Gemerská Poloma - Poproč 2:2 (2:1), góly za Gem. Polomu: Mil. Gallo (z 11 m), Benedik

Gem. Poloma: Mišina - Hatvaník, Grac, Urban, Chochol, Mil. Gallo, Mar. Gallo, Ďuríček, Krága, Benedik, Z. Greško, striedali: Kováč, Šubovič, R. Greško, Konček

"Dá sa hrať s každým súperom, len treba byť disciplinovaný, pridať troška bojovnosti a poučiť sa z predošlých chýb a potom sa dostaví aj výsledok," uviedol Miloš Gallo.