Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 03. 2013 o 20:28

Mala to byť generálka, ale ...

autor: Mikuláš Novický
1639x čítanéŠtvrtoligisti Sabinova a Starej Ľubovne si na tento víkend naplánovali generálku. Súťažné stretnutia tohto ročníka už majú za sebou, a tak sa opäť stretli v Sabinove. Premočený terén hlavného ihriska však nedovolil, aby sa stretnutie odohralo na prírodnej tráve, tak si to „rozdali“ na umelej.

Pre obidve mužstvá to mala byť generálka pred štartom jarnej časti súťaže. Mala, ale asi nebola. Ako domáci tak aj hostia, podľa našich informácií, budú svoj prvý jarný súťažný zápas zrejme dohrávať. Ako nám prezradil hosťujúci tréner pán Peter Drobňák, Stará Ľubovňa má v 17. kole hostiť hráčov Vysokých Tatier, ale na jej ihrisku je zatiaľ asi 15 centimetrov súvislej vrstvy snehu. Domáci majú zase cestovať do Svitu. Ako nám v telefonickom rozhovore prezradil prezident pán Dušan Dinda, vo Svite je podobná situácia, a vzhľadom na predpoveď počasia, sa vo Svite zatiaľ hrať nedá. Preto si budú mužstvá hľadať náhradný program.

MFK Slovan Sabinov - MFK Stará Ľubovňa 3:1 (1:1)

Úvod stretnutia patril domácim, na hre ktorých bolo vidieť, že na tomto ihrisku absolvovali celú zimnú prípravu. Hostia sa zo začiatku hľadali, akoby sa len zoznamovali s ihriskom. Už v siedmej minúte sa prezentoval domáci Dlugoš a strelou spoza šestnástky nedal Bičušovi šancu. Za štvrťhodinu však bolo vyrovnané. To sa presadil Štefaňák z trestného kopu ponad múr. S pribúdajúcimi minútami sa hra vyrovnávala a do prestávky sa nepresadilo ani jedno z mužstiev. V prestávke domáci tréner Šaršala vymenil trojicu hráčov a domáci sa trošku hľadali. Pred poslednou štvrťhodinou stretnutia sa opäť peknou strelou z 21 m presadil Dlugoš. Domáci ustali v dobrej nátlakovej hre a to sa im mohlo vypomstiť. Žiaľ, hostia v 83. min. pohrdli šancou na vyrovnanie, keď Pekár nariadený pokutový kop poslal iba do ľavej žrde. Následne domáci gólman zneškodnil aj samostatný nájazd a obrana domácich zažehnala aj prečíslenie troch na jedného. Potom sa potvrdilo, nedáš - dostaneš a domáci Verešpej dokázal využiť svoju šancu na stanovenie výsledku. 

Góly: 7. a 74. Dlugoš, 90. Verešpej - 21. Štefaňák. Pred 70 divákmi rozhodoval M. Mišenčík.

Sabinov: Vaňo (46. Huba) - Lukáč (46. M. Dedina, Novotný, Ľ.  Andraščík, Janiga - Verešpej, Bašista, Dlugoš, Prusák (67. T. Futej) - P. Kolpák (86. Tomáško), Lapoš (46. M. Vranko).

Stará Ľubovňa: Bičuš (67. Sčensný ) - Pekár, Vresilovič, Nemergut, Štefaňák - Vandžura (67. Zima), Mariančík, Krajňák, Kosturko - Štefánik, Selep.

       

Galéria
Mala to byť generálka, ale ...