Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 03. 2013 o 12:35

Ak nie "zlato", aspoň "striebo"...

autor: Marián Škuba
2124x čítanéPočas blížiaceho sa víkendu sa otvoria brány najvyššej súťaže riadenej VsFZ. Štvrtá liga, skupina Východ, má vo svojom šestnásťčlennom pelotóne aj MFK Snina. Po jeseni v tabuľke na druhom mieste s päťbodovým mankom na lídra. Strata to nie je priepastná, Sninčania avizujú, že ak na štvrtoligové "zlato" nedosiahnu, chcú si udržať terajšie "striebro"...

  Už končiace sa obdobie zimnej prípravy nám bližšie analyzoval tréner František Hanc. "S prípravou na jarnú časť sme začali 9. januára tohto roku v domácich podmienkach. Už počas jesennej časti z kádra odišli Regula a Marchevský za prácou do zahraničia a po skončení polovičky sezóny aj Bednár, ktorý sa vráti až začiatkom mája. Do tréningového procesu sa nezapojil ani Radoslav Tomčák, ktorý si hľadá klub v nižšej súťaži. Vrátili sa naši odchovanci Lukáš Hišem, ktorý odchádza na hosťovanie do Modrej nad Cirochou, Erik Hanc, Marek Budi. Do kádra pribudol ďalší náš odchovanec Pavol Kirňák, ktorý je kmeňovým hráčom Tatrana Prešov a bol na hosťovaní v Lipanoch, vo Vranove nad Topľou a v Belej nad Cirochou. S Prešovčanmi sme v jednaní a uvidíme či Kirňák bude u nás pôsobiť buď na hosťovaní, alebo na prestup. V rámci prípravy sme absolvovali týždenné sústredenie na Sninských rybníkoch v rekreačnom zariadení JURPAK, kde sme našli výborné podmienky. Tým, že mužstvo bolo pokope prebrali sme plno veci, čo sa týka organizácie hry. Na svoje si prišiel aj masér klubu Ladislav Jankaj. Tam sme naberali kondíciu. V príprave sme pokračovali v domácich podmienkach striedavo v telocvični a v teréne, podľa poveternostných podmienok. Niektorí hráči sa zapojili aj do halových turnajov. Nakoľko v Snine a v okolí nie je ihrisko s umelou trávou, preto prípravné zápasy sme odohrali v Lipanoch, Stropkove a v Michalovciach.“

Sninčania sú aktuálne na druhom mieste, na lídra z Bardejovskej Novej Vsi strácajú päť bodov. Nie nezmazateľné manko. „Naše ciele sa nemenia. Aj keď sa reorganizácia súťaže udeje až v budúcom roku - po skončení súťaže chceme udržať maximálne druhé miesto, čo by nám zaručovalo Slovenský pohár. Aj takáto možnosť tu totiž existuje, čím by do Sniny prišlo nejaké zaujímavé mužstvo. Urobíme všetko preto, aby výsledkami a hrou sme potešili divákov, aby na naše zápasy chodili v čo najväčšom počte."

V jesennej časti sa František Hanc objavil aj na trávniku v zápasovom zaťažení. Ostáva naďalej v pozícii hrajúceho trénera? „Futbal si už zahrám maximálne tak za starých pánov...,“ dodal s úsmevom.

MFK SNINA: P. Diňa, M. Lojka - J. Wiener, J. Kopač, J. Lukáč, P. Hišem, M. Štofik, J. Popovič, Ľ. Jankaj, M. Červeňák, P. Kirňák, Š. Pčola, M. Pčola, S. Lojka, M. Lukáč, E. Drančak, M. Haburaj, M. Budi.

Realizačný tím: František Hanc (tréner), Marek Lukáč (hrajúci asistent trénera), Jaroslav Uchytil (vedúci mužstva), MUDr. Marek Andraščík (klubový lekár), Ladislav Jankaj (masér).

Prípravné zápasy: Lipany - Snina 4:2, Sobrance - Snina 0:1, Breznica - Snina 0:3, Giraltovce - Snina 0:4, Veľké Revištia -  Snina 1:4, Michalovce B - Snina 1:2.

Kolotoč jarnej odvety: 17. kolo: Svidník - Snina, 18. Snina - Krásna, 19. Stropkov - Snina, 20. Snina - Sp. Podhradie, 21. Bard. Nová Ves - Snina, 22. Snina - Michalovce B, 23. Barca - Snina, 24. Snina - V. Opátske, 25. V. Revištia - Snina, 26. Snina - Haniska, 27. Snina - Giraltovce, 28. Sabinov - Snina, 29. Snina - V. Tatry, 30.  St. Ľubovňa - Snina.