Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 03. 2013 o 13:53

Z piatich dvaja zranení

autor: Marián Škuba
1648x čítanéHumenská cesta k troch bodom mala v zemplínskom derby trpkú príchuť. Tréner Jozef Valkučák totiž prišiel o dvojicu Russlan Ljubarskij a Dušan Tkáč, ktorá bola nominovaná do základnej jedenástky. Prvý opustil nútene ihrisko po polhodine hry, druhý v závere zápasu, keď časomer ukazoval 85. minútu.

V jarnej ouvertúre sa v humenskom drese objavila v základnej zostave štvorica nových postáv - Brudňák, Mihok, Popik, Tkáč. Keďže harcovník Ljubarskij v jeseni dlhodobo maródoval, bolo možné ho zaradiť k piatej posile. Záverečného  hvizdu v derby Humenné - Trebišov sa však  dvaja nedočkali, trávnik museli opustiť nútene kvôli zraneniu. "Čo sa dá k tomu povedať. Odohrali sme dobrý zápas, diváci mohli byť spokojní. To, čo sme si ohľadom ofenzívy v šatni povedali, chlapci na trávniku naplnili. Dobrý dojem z výsledku i hry  nám však hatia zranenia," povzdychol si Jozef Valkučák. Bez nadsázky to vyzerá tak, že cez víkend ani jeden z nich k dispozícii nebude. Humenčania cestujú do Popradu, konkrétne na "umelú trávu" v Spišskej Belej, kde budú mať Popradčania na jar domáce prostredie.  

Akým sa humenské nové tváre uviedli v jarnej ouvertúre výkonom?

Jozef Brudňák -  Treba povedať, že príliš veľa práce nemal. Do prestávky ho preverila iba strela Capka zo strednej vzdialenosti, popri tom dva trebišovské rohové kopy, v druhom polčase musel "na zem" opäť pri strele Capka a najmä v 88. minúte, keď sa do brejku dostal M. Lukáč. Nová humenská brankárska jednotka si však svoju úlohu zastala.

Marek Mihok -  Tento stredopoliar sa do humenských radov vrátil po dvojročnej odmlke. A hneď dal vedieť o svojich kvalitách, najmä futbalovým rozumom a presnými prihrávkami. V 58. minúte napriahol spoza šestnástky, ale Sudimák predviedol jeden zo svojich bravúrnych zákrokov. Po stretnutí práve na jeho adresu sa zniesla z úst trénera najväčšia chvála.

Dárius Popik (na snímke) Odchovanec humenského futbalu sa vrátil do materského klubu po piatich rokoch. Na kraji zálohy si plnil svoje úlohy, pomáhal ofenzíve, k vážnemu zakončeniu sa dostal po prestávke. Druhý polčas začala jeho jedovka pravačkou v 48. minúte, pričom lopta iba o vlások minula ľavú žrď, v 75. minúte diváci jeho strele opäť tlieskali, keď ľavačkou napriahol z 20 metrov a loptu spod brvna Sudimák excelentne vyškriabal. Z oboch strán to bol pekný futbalový moment.

Dušan Tkáč - Do humenských radov sa pripojil ako posledná nová tvár, ale na nové futbalové prostredie si rýchlo zvykol. Práve po faule naň odchádzal trebišovský Deme predčasne pod sprchy, následne zahrával kapitán Paraska pokutový kop. V 40. minúte sa nová humenská útočná akvizícia ocitla v tutovke, keď center ponad skákajúcich hráčov prepadol na päťku až k nemu, ale volejom bránu netrafil. Trebišovskú defenzívu zamestnával aj po prestávke, v 85. minúte však po jednom zo súbojov mu obranca akosi priľahol nohu a pre Dušana Tkáča bolo po zápase.