Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 03. 2013 o 15:04

Piatoligový štart odvety... FO Ajax Pakostov

autor: Marián Škuba
2256x čítanéNedeľa 17. marca je termínom, keď je naplánovaný štart jarnej odvety V. ligy, skupina Sever. Humenský futbalový región má v tejto súťaži trojnásobné zastúpenie (Medzilaborce, Jasenov, Pakostov). Nahliadli sme, ako je pripravený FO Ajax Pakostov, ktorý z tria zimoval v najlepšej pozícii. Po jeseni šieste miesto, pričom na druhé miesto strata iba dvoch bodov.

Zimnú prípravu začali futbalisti FO Ajax Pakostov 23. januára, trénovali dvakrát v týždni, cez víkendy to boli na prelome januára a februára spoločné hokejové zápasy, až koncom februára prišli na rad aj prípravné stretnutia. Tréningovo sa stretávali v telocvični, využívali multifunkčné ihrisko v obci. Už tradíciou sa stalo zimné sústredenie v Tatrách a výnimka sa ani tentoraz nekonala, v slovenských veľhorách "makali" päť dní. Bol to rozvoj kondičných schopností, ale aj herných zručností. "Mužstvo ostalo nezmenené, posilnili sme sa o brankára Jakuba Juščíka, ktorý je kmeňovým hráčom ŠK Futura Humenné, v prípravných zápasoch dostali príležitosť všetci hráči, aj trojica mladých odchovancov z dorastu," ozrejmil stručne prípravný blok Štefan Tomčák, hrajúci tréner mužstva.  Pozícia do odvety je pre pakostovský Ajax priaznivá. "V jarnej časti by sme chceli podávať výkony, ktoré by prinášali nám radosť z hry a potešili našich fanúšikov. Aby tomu tak bolo, výsledkami by mali byť víťazstvá a body do tabuľky. Naším cieľom je minimálne udržať si súčasné postavenie, či o kúsok sa ešte posunúť vyššie," naznačil zámery a hneď nadviazal na úvod jari. "Čaká nás náročný vstup do odvety. Začíname vo Finticiach, následne doma hostíme lídra z Plavnice, ktorého zdobila výborná jeseň. Ako si budeme počínať v týchto dvoch kolách sa môže odraziť aj do našich jarných ambícií," konštatoval Štefan Tomčák, kouč FO Ajax Pakostov.

KÁDER: Grec, Petro, Juščík - Andraško, Berdák, Dubas, Durila, J. Fedorko, Ján Gombita, Jozef Gombita, Peter Gombita ml., Peter Gombita st., T. Gombita, Olexik, Ragan, Palenčík, Rudy, Slavkovský, Š. Tomčák, P. Vasiľ.

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY: Radvaň n/L. 2:4, Medzilaborce 4:0, Strážske 0:2. Soľ 1:2.

JARNÁ ODVETA - 17. kolo: Fintice - Pakostov, 18. Pakostov - Plavnica, 19. N. Hrušov - Pakostov, 20. Pakostov - Hanušovce, 21. V. Šariš - Pakostov, 22. Pakostov - Kračúnovce, 23. Zámutov - Pakostov, 24. Pakostov - Kežmarok, 25. Pakostov - Ľubotice, 26. Medzilaborce - Pakostov, 27. Pakostov - Kľušov, 28. Kendice - Pakostov, 29. Pakostov - Raslavice, 30. Jasenov - Pakostov.