Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 03. 2013 o 14:05

Piatoligový štart do odvety... MŠK Spartak Medzilaborce

autor: Marián Škuba
2663x čítanéZ tria "humenských" piatoligistov zimoval uprostred MŠK Spartak Medzilaborce. Konkrétne to bolo siedme miesto, čo aj pri 24-bodovom potenciáli znamená pokojné vody stredu tabuľky. Ako dopadne jarná odveta pre celok spod Kamjanej?

Zimné futbalové obdobie sužuje futbalistov spod Kamjanej klimatickými podmienkami ešte intenzívnejšie, lebo snehová nádielka sa na hornom toku Laborca drží podstatne dlhšie, než napr. pod Jasenovským hradom. Tréningová činnosť prebiehala v domácich podmienkach, čo bolo naplánované, sa splnilo, zápasy súviseli s cestovaním. Rozvoj rýchlosti, sily, či obratnosť naberali a pilovali Spartakovci v terénoch vonku, či telocvični. "V prvých troch - štyroch prípravných zápasoch dostali príležitosť všetci z kádra, hrali však najmä mladíci. Postupne sa to začalo meniť a prvé zimné víťazstvo sme si pripísali s Kamenicou, keď v tomto zápase sme boli komplet a káder už mal podobu, aká by mala byť základom do odvety," vrátil sa k zimným mesiacom Viťo Lukačik. Jeho zverenci brali zimnú prípravu vážne, v priemere sa na každej tréningovej jednotke zúčastnilo 17 - 18 futbalistov.  "Káder ostal zložením rovnaký, ako skončil jesennú časť. Prakticky už tretiu sezónu po sebe sa držíme v tabuľke v jej prvej polovici, poteší ma, ak tento trend udržíme, ale v prvom rade chceme dávať príležitosť mladých chlapcom. Futbalisti ako René Vodilka, Peťo Gič, Roman Cigánik, či Matúš Kuruc sú napriek svojmu mladému veku už stabilným článkom kádra seniorov," poznamenal kouč, ktorý má stále aj punc - hrajúci.

Úvod jari znamená ouvertúru v Dlhom Klčove a doma Fintice. "Ak by sme mali začínať jarnú odvetu prvým kolom doma, isto by sa nehralo, ešte pred pár dňami sme mali na trávniku tak desať centimetrov zľadovateného snehu. Plocha je podmočená, mám vážne obavy, či 24. marca budeme doma vôbec môcť hrať. Ibaže by prišlo výrazné oteplenie a to nám predpovedajú ešte sneh a dážď ," dodal hrajúci tréner MŠK Spartak.

Káder: Bujdoš, R. Šuľák, Vodilka - Bega, Brecík, Cigánik, Demeter, Gavula, Gič, R. Guba, Pa. Hrehovčík, J. Hrišo, Chripák, M. Kuruc, G. Lukačik, V. Lukačik, Lučko, Macko, Pelech, Rusinko, Smolej, Turok-Heteš, Vaško, Višňovský.

Prípravné zápasy: Stropkov (dorast) 0:1, Radvaň n/L. 1:3, Pakostov 0:4, Raslavice 0:1, Sobrance 0:2, Kamenica n/Cir. 6:1

Jarná odveta - 17. kolo: Dlhé Klčovo - Medzilaborce, 18. Medzilaborce - Fintice, 19. Plavnica - Medzilaborce, 20. Medzilaborce - N. Hrušov, 21. Hanušovce - Medzilaborce, 22. Medzilaborce - V. Šariš, 23. Kračúnovce - Medzilaborce,   24. Medzilaborce - Zámutov, 25. Kežmarok - Medzilaborce, 26. Medzilaborce - Pakostov, 27. Medzilaborce - Ľubotice, 28. Kľušov - Medzilaborce, 29. Medzilaborce - Kendice, 30. Raslavice - Medzilaborce.