14. 03. 2013 o 12:34

Ukážkový "dloubák" Kuzmu do siete Popradu

autor: redakcia
1444x čítané

Treťoligová rezerva MFK Košice si v jarnej ouvertúre poradila doma na ličartovskom ihrisku s FK Poprad, keď o výsledku rozhodla premenená jedenástka Kamila Kuzmu za faul Ondruša na Trebuňáka.

Hostia pricestovali s defenzívnou taktikou. Celý I. polčas boli stiahnutí na vlastnej polovici a táto hra im vychádzala až do 55. minúty. Vtedy fauloval Ondruš košického Trebuňáka a rozhodca Kakaščík ukázal na biely bod. Loptu si postavil Kamil Kuzma a majstrovsky ju poslal za chrbát Róberta Huszárika.

A nie hocijako! Ukážkovo zahral "dloubák" Antonína Panenku. Za stavu 0:0 to bol odvážny počin. Väčšinou sa k takému kroku odhodlávajú hráči už za rozhodnutého stavu. Košický stredopoliar s bohatými corgoňligovými skúsenosťami musel mať nervy ako zo železa. "Ani nie. Už dlhší čas som rozmýšľal, že takto by som zahral jedenástku a vyšlo to. Veril som si a to bolo dôležité. Škoda, že sa mi niečo také nepritrafilo v zápase A-mužstva."

Zaujímavosťou je, že už pri ceste na zápas, Kamil Kuzma v autobuse povedal, že, ak bude jedenástka, tak sa odhodlá k "Panenkovi". Vyšlo mu to ideálne. "Brankár sa hodil po ľavej strane a ja som poslal „dloubáčik“ do stredu brány. Popradský gólman nemal šancu.“ Kamil poznamenal, že exekúciu tejto jedenástky nijako zvlášť netrénuje, skôr je dôležité veriť si. Odchovanec stropkovského futbalu nebol vôbec nervózny. Chcel ukázať, že v takýchto chvíľach je dôležité zachovať chladnú hlavu. Dokonca z odhodlania mu neubrala ani situácia z predchádzajúceho dňa, keď v Corgoň lige Uroš Matič v štvrtej minúte nadstaveného času zahodil jedenástku v zápase s Myjavou (1:2). Kamil na to ani nepomyslel a úvahy, čo by nasledovalo, ak by aj on neskóroval, vôbec neriešil. "Vôbec som sa tým pred jedenástkou nezaoberal. Som rád, že mi "dloubák" vyšiel a priniesol mužstvu víťazstvo. Aj pre mňa osobne to bol povzbudzujúci moment, lebo som si s chuťou zahral. Stále dúfam a verím, že nastúpim aj za A-mužstvo," dodal stredopoliar MFK Košice.