Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 03. 2013 o 13:51

Piatoligový štart odvety... TJ FK Jasenov

autor: Marián Škuba
1865x čítanéZ "humenského" tria piatoligistov (Pakostov, Medzilaborce, Jasenov) zimovali najmenej pokojným spánkom futbalisti spod Jasenovského hradu. Jedenásta priečka síce nie je vyslovene zlá, avšak nemôže zaručiť ani bezstarostnosť. To Jasenovčania pred odvetou vedia, tobôž, keďže pred piatoligovým štartom ich trápi úzky káder či chod klubu.

 "Treba začať tým, že odveta bude pre nás veľmi ťažká. Súťaž je náročná, rozpočet klubu na potrebnú úroveň naplnený nie je, problémom je aj hráčsky káder. Aj preto ma teší, že sme absolvovali zimné sústredenie na Zemplínskej šírave, dobyli kondične baterky, aby v odvete bolo odkiaľ čerpať. Škoda, že nás bolo menej, jedenásť. Pokiaľ však jarná tréningová morálka nebude na vyššej úrovni, výsledky, ktoré znamenajú spokojnosť, budú iba ťažko dosiahnuteľné," povzdychol si Michal Kopej.

V jeseni mal jasenovský káder 22 členov. Aké sú čísla pred jarnou odvetou? "Káder je úzky, lebo niektorí hráči nie sú vybavení. Ak budeme rátať registračné preukazy, máme futbalistov dosť, ale sú pracovne v zahraničí alebo študujú. Výsledky z prípravy boli slabšie, vždy bola k dispozícii iná zostava, no myslím si, že herná kvalita sa zodvihne. Do odvety môžem rátať s týmito hráčmi:  brankári - Dudič, Bača, hráči - Hric, Lukáš Goga, Chalupka, Tomáš Čerhit, Callegari, Igor Čerhit, M. Šalata, Barnišin, Mastiľák, Ondáč, Kovalik, Čvirk a Horvat. Neviem, aká situácia je s Mirom Vožným, lebo zatiaľ nebol ešte ani na jednom tréningu, Firkaľ je v zahraničí, mal by sa vrátiť o mesiac, Beták je v škole, k dispozícii nebude asi ani Labík. Sledujeme a skúšame dvoch-troch dorastencov. Na jednej strane budujeme nové mužstvo, čo ma teší, kamarátsky duch v šatni naberá na sile, no dôležitý bude pre nás štart do jari," naznačil jasenovský tréner. Ak konkretizovať jarné ciele, veľké oči nie sú, vyhnúť sa boju o záchranu. "Presne tak. Čo však mám informácie, aj iné kluby majú problémy, takže uvidíme. Potrebujeme zvládnuť prvé zápasy," dodal Michal Kopej.

Prípravné zápasy: Ptičie 2:3, Koškovce 2:2, Stakčín 1:3, Breznica 2:3, V. Revištia 0:3

Jarná odveta - 17. kolo: Jasenov - Kľušov, 18. Kendice - Jasenov, 19. Jasenov - Raslavice, 20. Ľubotice - Jasenov, 21. Dlhé Klčovo - Jasenov, 22. Jasenov - Fintice, 23. Plavnica - Jasenov, 24. Jasenov - Nižný Hrušov, 25. Hanušovce - Jasenov, 26. Jasenov - V. Šariš, 27. Kračúnovce - Jasenov, 28. Jasenov - Zámutov, 29. Kežmarok - Jasenov, 30. Jasenov - Pakostov.