Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 03. 2013 o 14:43

Majstrom prvých polčasov Haniska, druhých Bardejovská N. Ves

autor: Daniel Dedina
1506x čítanéPred štartom jarnej časti najvyššej regionálnej súťaže sme sa ešte raz obzreli za uplynulou prvou polovicou súťaže. Optikou prvých a druhých polčasov sme sa zamerali na výsledkovú podobu jednotlivých zápasov. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame výsledok tejto našej práce.

Jarná časť sa nezadržateľne blíži, a to bez ohľadu na to, či počasie dovolí odohrať druhé kolo odvetnej časti IV. ligy (prvé sa predohralo ešte v novembri minulého roka) už najbližší víkend alebo si ešte nejaký ten deň počkáme. Pred tým, ako sa rozkrúti celý tento kolotoč, venovali sme ešte jeden pohľad jesennej časti, analyzovali sme dosiahnuté výsledky na základe jednotlivých polčasov. Keďže družstvá nastupovali do zápasov s rôznou taktikou - niektoré si zakladali na úvodnom nápore, ako tomu býva najmä v domácich stretnutiach, iné sa spoliehali na kondičnú pripravenosť, ktorou súperov prevalcujú s plynúcim priebehom vzájomného merania síl - v tabuľkách vidieť rozdiely. Môžeme však konštatovať, že vo všeobecnosti platí, tímy ktoré sú v celkovej tabuľke na popredných priečkach, tvrdia muziku aj v týchto štatistikách. Naopak, mužstvá, ktoré po jeseni okupujú posledné priečky, sú aj v tabuľkách jednotlivých polčasov zákonité na chvoste.

Považujeme za dôležité pripomenúť, že ide o relatívnu štatistiku, nezohľadňujúcu úplne reálny stav, keďže družstvo, ktoré už po prvom polčase vyhrávalo, nebolo v tom druhom nútené útočiť a tým pádom ho aj vyhrať, v niektorých prípadoch mu k celkovému triumfu stačila dokonca aj prehra v druhej štyridsaťpäťminútovke (viď, samozrejme, aj opačné prípady). Tieto tabuľky tak logicky nemajú takú váhu ako "reálne" tabuľky. Napriek tomu, takto formulovaný štatistický materiál môže byť do určitej miery, a za vhodných predpokladov, vítaným materiálom pre trénerov jednotlivých tímov pri analýze svojho a najmä súperovho tímu. 

 

Porovnanie tabuliek polčasov s celkovou tabuľkou po jesennej časti - v reči čísel:

Prvý polčas:

Najväčší tabuľkový posun hore:

7 miest - Giraltovce  (4. miesto v tabuľke prvých polčasov, 11. miesto v celkovej tabuľke)

3 miesta - Stropkov (5., 8.), Sabinov (9., 12.)

Najväčší tabuľkový pokles dole:

6 miest - Vysoké Tatry (10., 4.)

3 miesta - Svit (10., 13.)

Druhý polčas:

Najväčší tabuľkový posun hore:

4 miesta - Barca (6., 2.), Vyšné Opátske (7., 3.), Michalovce B (9., 5.)

3 miesta - Spišské Podhradie (13., 10.), Svidník (14., 11.)

Najväčší tabuľkový pokles dole:

9 miest - Haniska (12., 3.) 

4 miesta - Snina (6., 2.), Giraltovce (15., 11.)

Podrobné tabuľky jednotlivých polčasov vyzerajú nasledovne: